11 gru 2017

JEDYNY ORYGINALNY RIGIPS. Ekspert od suchej zabudowy

Unikalne produkty, wieloletnie doświadczenie i wysoka pozycja marki dają bardzo silne podstawy 
do określania jej jako JEDYNY ORYGINALNY RIGIPS.  Podbijamy polski rynek od prawie 25 lat i od początku swojej działalności dążymy do harmonijnego rozwoju firmy. W tym czasie "rigipsy" stały się synonimem płyt gipsowo-kartonowych.

RIGIPS ZNACZY JAKOŚĆ

Udowodniliśmy to m.in. w roku 2015 poddając ocenie właściwości środowiskowe naszych produktów i systemów, tworząc Deklaracje Środowiskowe wyrobów III typu. Oznacza to, że zastosowanie materiałów RIGIPS, które mają bardzo niski wpływ na środowisko, może  poprawić ocenę budynku metodą BREEAM.

Z kolei w roku 2016 nasza Fabryka RIGIPS-Stawiany, w której produkujemy płyt gipsowo-kartonowe oraz bloczki gipsowe, otrzymała certyfikat BES 6001, a tegoroczna weryfikacja potwierdziła wysoką jakość naszych produktów. Jesteśmy z tego faktu niezwykle dumni, ponieważ jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która zdecydowała podjąć się certyfikacji swojego produktu – płyty gipsowo-kartonowej, w oparciu o standard BES 6001.

Co to oznacza dla RIGIPS? Przede wszystkim jest to potwierdzenie najwyższej jakości naszych produktów przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska, w którym żyjemy. RIGIPS uwzględnienia potrzeby klienta, lokalnej społeczności oraz zasady etyki biznesu. Korzyści są jednak odczuwalne także i dla naszych klientów. Dzięki certyfikatowi BES 6001, obiekty wzniesione z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych RIGIPS mogą otrzymać dodatkowe punkty podczas ubiegania się o prestiżowe certyfikaty BREEAM lub LEED. Wdrożony standard BES 6001 stanowi dowód tego, że wytwarzane przez RIGIPS produkty są wykonane w 100% z surowców pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie jakości oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.

Staramy się robić jeszcze więcej w zakresie ochrony środowiska, i warto dodać, że w cyklu produkcyjnym powtórnie wykorzystujemy powstałe na budowach odpady płyt gipsowo-kartonowych. Cały Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2016 rok można znaleźć tutaj.

RIGIPS TO TAKŻE INNOWACJA

Jesteśmy innowacyjni i tworzymy niezawodne rozwiązania do budowy komfortowych i bezpiecznych wnętrz. Nie ustajemy również w poszukiwaniu nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, co zaowocowało wprowadzeniem na rynek szeregu nowatorskich produktów, takich jak:

  • Płyty RIGIPS 4PRO™ - cztery spłaszczone krawędzie płyty pozwalają wykonać ściany i sufity 
    o najwyższym stopniu gładkości przy jednoczesnym skróceniu czasu pracy oraz znacznym ograniczeniu stopnia użycia mas szpachlowych
  • Płyty z technologią Activ’Air® - regulują jakość powietrza, redukując poziom stężenia formaldehydu do 80%
  • Płyty HABITO™ - najlepsza alternatywa dla technologii murowanej. Dzięki wysokiej wytrzymałości i nośności, niskiej masie oraz łatwemu montażowi są idealnym wyborem dla najbardziej wymagających
  • Profile ULTRASTIL® - gwarantują większą o ponad 50% stabilność systemów suchej zabudowy przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka pęknięć na połączeniach między płytami g-k.
  • Supermocne taśmy do narożników: AQUABEAD® i NO-COAT® - to najnowsze rozwiązanie 
    do trwałego i zapewniającego wyjątkową wytrzymałość wykończenia naroży.

Nasze rozwiązania znalazły zastosowanie w wielu prestiżowych obiektach, takich jak m.in. Sala Kameralna NOSPR w Katowicach (nietypowe zabudowy akustyczne z płyt GLASROC H i F), czy biurowiec Google Campus w Warszawie (płyty GYPTONE BIG). Pełną galerię obiektów referencyjnych prezentujemy tutaj.

 Od lat budujemy zdrowe i nowoczesne środowisko życia i pracy, wykorzystując naturalny gips, co podkreślamy w naszej Misji. Przekonaj się, że oryginalny RIGIPS jest tylko jeden!

Rigips dla Ciebie