Termokompendium-Saint-Gobain-marki (3).jpg

Termokompendium: interaktywny przewodnik po termomodernizacji już dostępny!

07.02.2024

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na efektywne rozwiązania termomodernizacyjne, Saint-Gobain Solutions publikuje unikatowy e-book, w którym znalazły się m.in. systemy poddaszowe i podłogowe Rigips. Interaktywny przewodnik wyjaśnia, jak skutecznie, a przy tym korzystnie pod względem ekonomicznym, przeprowadzić termomodernizację. Termokompendium to pierwsza tak kompleksowa  publikacja na ten temat dostępna na polskim rynku.

Dzięki Termokompendium właściciele domów mogą nie tylko zrozumieć korzyści płynące z termomodernizacji, poznać konkretne kroki i dostępne technologie, które pomogą im w realizacji inwestycji, ale również bliżej zaznajomić się z programami rządowymi, m.in. Czyste Powietrze czy Ciepłe Mieszkanie, które umożliwiają ubieganie się o stosowne dofinansowanie. 

Saint-Gobain Solutions podkreśla również znaczenie wyboru odpowiednich materiałów z bogatej oferty marek Isover, Rigips, Weber, Leca, Glassolutions i Swisspacer. Produkty te, wchodzące w skład wydajnych systemów budowlanych, są gwarancją najwyższej jakości i efektywności.

W opracowaniu poświęcono wiele uwagi rozwiązaniom poddaszowym zapewniającym optymalne parametry cieplne połączone z bezpieczeństwem pożarowym. W innej części opracowania omówiono korzyści ze stosowania suchych jastrychów Rigips w oparciu o płyty Duraline.

> Termokompendium - zobacz lub pobierz <

Termokompedium_Saint-Gobain_przyklady

Zawartość i cele Termokompendium Saint-Gobain

– Nawet 70% energii dostarczanej do domu przeznaczamy na jego ogrzewanie, niestety, jeśli budynek nie jest odpowiednio zaizolowany, sporo z niej tracimy – tłumaczy Henryk KwapiszDyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce, współautor Termokompendium. – Badania pozbawiają złudzeń: ok. 30% ciepła ucieka przez złej jakości dach, kolejne 20-30% przez nieocieplone ściany, a nawet 25% przez przestarzałe okna i szyby. Termomodernizacja jest kluczem do poprawy tego stanu rzeczy. Termokompendium to pierwsza tego typu kompleksowa publikacja, pokazująca spektrum rozwiązań na styku marek Saint-Gobain w obszarze termomodernizacji i poprawy efektywności każdego elementu przegrody budynku – od okien i szyb, przez dach, stropy, ściany zewnętrzne oraz podłogi. Tylko produkty o najlepszych parametrach technicznych pozwolą na długoletni komfort w postaci ciepłych wnętrz i niższych rachunków za ogrzewanie.

Wyzwanie, przed którym staje dziś Polska w zakresie termomodernizacji, jest ogromne. Realizacja tych celów wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale także świadomości i zaangażowania zarówno ze strony władz, jak i samych mieszkańców.

Przeczytaj również

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło zmiany w programie „Czyste Powietrze”, które wejdą w życie od 2023 roku. Zostaną m.in. zwiększone poziomy dotacji, które pokryją nawet 100 proc. inwestycji związanych z termomodernizacją domów jednorodzinnych. Jak powiedziała minister Anna Moskwa, od...
Zobacz, jak krok po kroku zabudować poddasze z wykorzystaniem systemu Rigips 4.70.04 . W filmie instruktorzy Rigips krok po kroku wyjaśniają, jak przebiega montaż zabudowy. Samodzielna zabudowa poddasza to nie lada wyzwanie. Gra jest jednak warta świeczki, w perspektywie jest bowiem dodatkowa...
W oparciu o wprowadzony niedawno na rynek nowy produkt Rigips - płyty RIGIPS 4PRO™ Fire+ typ DF - inżynierowie Saint-Gobain opracowali rekomendowane systemy wykończenia poddaszy, obejmujące ocieplenie i suchą zabudowę. Systemowe rozwiązanie chroni konstrukcję przed zawaleniem się, blokuje...

Obiekty referencyjne

Muzeum historii Polski
Warszawa
Sport i kultura
OmkiSiomki - przedszkole w Rumii z rozwiązaniami Rigips i Isover 1
Rumia
Edukacja
Dom Seniora Warszawa Dzielna.jpg
Warszawa
Hotele i restauracje
Budynki wielorodzinne
Student_Depot_Krakow1.jpg
Kraków
Edukacja