O nas

Twój partner od innowacji.
Łączymy doświadczenie z innowacją
i profesjonalizmem

Poznajmy się

Jesteśmy  producentem płyt gipsowo-kartonowych oraz systemów suchej zabudowy wnętrz. Należymy do międzynarodowej grupy Saint-Gobain i od 1994 roku budujemy swoją pozycję na polskim rynku. Dzięki temu staliśmy się ekspertem w swojej dziedzinie - o gipsie wiemy wszystko!

Ponad 300 Systemów w ofercie
24 Lata doświadczenia
9 Aprobat technicznych
Ponad 500 Produktów w ofercie

Jako partner od skutecznych rozwiązań staramy się, aby nasze produkty jak najlepiej odpowiadały na Wasze potrzeby.W procesie produkcji stawiamy na innowacje i otwartość, co już nie raz przyczyniło się do małych rewolucji w branży budowlanej. Jako pierwsza i jedyna marka wprowadziliśmy na krajowy rynek:

  • Płytę RIGIPS PRO z nadrukowaną na krawędziach miarką , pozwalającą szybko i łatwo rozmieścić wkręty oraz przyciąć płytę bez konieczności kłopotliwego odmierzania
  • Profile ULTRASTIL®, które mają o 50% zwiększoną sztywność

Inne, nie mniej przełomowe produkty z naszej oferty, to m.in.:

  • Płyta RIGIPS 4PRO™ z 4 spłaszczonymi krawędziami, pozwala wykonać ściany i sufity o najwyższym stopniu gładkości,
  • RIGIPS PRO HABITO™ - płyta o zwiększonej wytrzymałości i odporności na uderzenia; pozwala zamocować obciążenie o wadze do 15 kg za pomocą standardowego wkrętu do drewna o średnicy 5 mm
  • RIGIPS PRO Aku - płyta o zwiększonej izolacyjności akustycznej.

Nieustannie obserwujemy jak zmieniają się potrzeby rynku, a naszą odpowiedź na nie widać w oferowanym asortymencie. Jesteśmy dla Was partnerem, u którego znajdziecie rozwiązanie każdego problemu!

Kopalnia gipsu „Borków”, naturalnie

W 1995 kopalnia „Borków” stała się własnością naszej firmy i eksploatujemy jej zasoby do dziś. To jedyne wyrobisko, z którego pozyskujemy materiał do produkcji, dlatego jesteśmy pewni jego jakości i naturalnego pochodzenia.

Na początku 2000 roku kopalnia przeszła reorganizację, w czasie której cały dotychczasowy sprzęt wymieniliśmy na nowoczesne maszyny. 

Fabryka RIGIPS – Stawiany

Zakład produkcyjny, w którym powstają nasze wyroby, znajduje się w Szarbkowie koło Pińczowa. Na powierzchni ok. 20 ha rozmieściliśmy trzy linie produkcyjne dostarczające produkty sygnowane marką RIGIPS – płyty gipsowo-kartonowe, bloczki gipsowe Rigiroc i sufity Casoprano. W lutym 1999 roku zjechała z taśmy pierwsza płyta, którą można podziwiać w gablocie na ścianie kantyny zakładu. Ciekawostką jest, że na przejechanie rowerem całej linii produkcyjnej wystarczą zaledwie 4  minuty.

Podczas produkcji przestrzegamy najwyższych standardów, jak na partnera od jakości przystało. Możemy poszczycić się wieloma certyfikatami, które tę jakość potwierdzają:

  • W kwietniu 2001 roku otrzymaliśmy „Certyfikat Zapewnienia Jakości” według normy ISO 9002:1994 w zakresie produkcji, sprzedaży i serwisu technicznego
  • Po zaledwie ośmiu miesiącach dostosowaliśmy wewnętrzny system zarządzania do wymagań normy ISO 9001:2000
  • W roku 2010 został certyfikowany zintegrowany system zarządzania wg norm ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 oraz PN-N-18001:2004
  • W roku 2016, przy kolejnej recertyfikacji, jego zakres powiększono o wymagania normy ISO 50001:2011.
  • W roku 2018 nasz zintegrowany system zarządzania został certyfikowany wg wymagań norm ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015, a w 2019 r. wg normy ISO 45001:2018.

Jedyne takie biuro

Siedziba naszego biura mieści się obecnie na warszawskim Mokotowie, w budynku przy ul. Cybernetyki 9. Jak wiecie, jesteśmy partnerem od nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych rozwiązań, dlatego nie mogliśmy wykorzystać w nowym biurze innych materiałów niż własne! Systemy RIGIPS nadały mu funkcjonalność i wygodę oraz zapewniły komfort pracy.