Opis obiektu:

NINA czyli Narodowy Instytut Audiowizualny to narodowa instytucja kultury, która została powołana w celu digitalizacji, udostępniania i promocji polskiego dziedzictwa audiowizualnego. Instytut mieści się w oddanej w 2015 roku do użytku siedzibie na warszawskim Służewie. W nowej siedzibie Instytutu powstały nowoczesne pracownie digitalizacji, laboratoria badawcze oraz rekonstrukcyjne. Stworzone zostały pomieszczenia archiwum. Dodatkowo Instytut zyskał infrastrukturę, dzięki której rozszerzył działalność kulturalną i edukacyjną, w szczególności dzięki powstaniu przestrzeni edukacyjnych i konferencyjnych, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania multimedialne.

Wyzwania:

Charakter obiektu wymagał zastosowania najlepszych i najbardziej trwałych rozwiązań akustycznych.

Rozwiązania:

Rozwiązania RIGIPS w postaci ścian o wysokiej izolacyjności akustycznej, pozwoliły stworzyć idealne warunki dla pomieszczenia do odtwarzania i nagrywania filmów, koncertów i animacji - np. ściana kinowa o izolacyjności akustycznej 70 dB - system 30.40.15 AKU.
Okładziny ścienne wykonane z płyt RIGITONE 12/25 q zapewniły odpowiedni komfort akustyczny w salach konferencyjnych (system 3.26.00).
Okładziny sufitowe wykonane z płyt RIGITONE 12/25 q w systemie 4.05.13.
Rozwiązania RIGIPS dedykowane do zabudowy poddaszy (system 4.70.05 REI 30) zapewniły bezpieczeństwo pożarowe.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2016
Miasto Warszawa
Generalny Wykonawca

Remex Sp. z o.o.

Wykonawca Suchej Zabudowy

Remex Sp. z o.o.

Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Piotr Kaba
(+48) 605 977 807
Piotr.Kaba@saint-gobain.com
Obiekty referencyjne