Opis obiektu:

Raffles Europejski Warsaw to pięciogwiazdkowy, trzypiętrowy hotel należący do znanej w Europie sieci Raffles Hotels & Resorts, który mieści się w samym centrum Warszawy. Obiekt w swojej ofercie posiada 106 pokoi, w tym 40 ekskluzywnych apartamentów, SPA, restauracje, salę balową i pomieszczenia konferencyjne.
 

Wyzwania:

Największym wyzwaniem podczas remontu hotelu było odtworzenie kształtu sufitów kopułowych, znajdujących się w restauracjach. Dzięki specjalistycznym produktom RIGIPS udało się sprostać zadaniu stosując profile gięte oraz płyty RIGIPS PRO Flexi. 

Dodatkowo, w pomieszczeniach komercyjnych obiektu zdecydowano się na wykorzystanie płyt RIGITONE, które charakteryzują się różnorodnością wzorów perforacji, umożliwiając uzyskanie optymalnych własności akustycznych. 

Ze względu na bardzo dużą ilość instalacji pod stropem, w korytarzach użyto sufitów bezwieszakowych. W kuchniach zastosowano sufity kasetonowe z płyt GYPREX Asepta, pełniące ochronę antybakteryjną.
 

Rozwiązania:

Sufity przęsłowe, sufity kopułowe, sufity standardowe, sufity kasetonowe, sufity akustyczne, monolityczne, oparte na systemowych rozwiązaniach RIGIPS.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2018
Miasto Warszawa
Inwestor H.E.S.A
Architekt APA Wojciechowski, SUD Architekt
Generalny Wykonawca Warbud
Wykonawca Suchej Zabudowy Hirsch Katowice; Infine; TML Koprowski
Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Michał Galbarczyk
Obiekty referencyjne