Opis obiektu:

G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe to największe centrum kongresowe na Podkarpaciu. Łączna powierzchnia obiektu to ponad 27 tys. m2. Centrum zostało podzielone na część wystawienniczą i kongresową, które mogą funkcjonować niezależnie względem siebie lub łączyć się w jedną przestrzeń. Lokalizacja centrum jest dobrze przemyślana – goście mają wygodny dojazd z podrzeszowskiego lotniska. Budowa trwała od grudnia 2013 roku. CWK powstało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

Wyzwania:

W projekcie reprezentacyjnego obiektu kongresowego głównym wyzwaniem było osiągnięcie wysokiego komfortu akustycznego w salach konferencyjnych o zróżnicowanej wielkości oraz wielkokubaturowej części kongresowej. Bardzo istotnym kryterium doboru materiałów był też efektywny wygląd. 
Wyzwaniem wykonawczym było: precyzyjne rozplanowanie rozłożenia płyt perforowanych oraz ich dostosowanie do nieregularnych kształtów pomieszczeń; właściwe ustalenie przebiegu i konstrukcji dylatacji uwzględniających nietypowy kształt i bardzo dużą powierzchnię sufitów oraz wykonanie sufitów wielopoziomowych o ekstremalnie zróżnicowanych wysokościach.

Rozwiązania:

Do realizacji zadania wykorzystano monolityczne systemy perforowanych płyt akustycznych RIGITONE i GYPTONE BIG oraz systemy standardowe z użyciem płyt g-k. Poza spełnieniem wymagań akustycznych i estetycznych, użyte płyty RIGITONE i GYPTONE BIG korzystnie wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniach. Zastosowana technologia ActivAir skutecznie zmniejsza zawartość szkodliwego formaldehydu w powietrzu.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2016
Miasto Jasionka
Inwestor

Województwo podkarpackie

Architekt

Autorska Pracownia Projektowa Dom Henryk Sobolewski

Generalny Wykonawca

Best Construction Sp. z o.o.; Karpat-Bud Sp. z o.o.

Wykonawca Suchej Zabudowy

FRB Michalski

Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Marek Bieniasz
Obiekty referencyjne