Opis obiektu:

Lubelskie Centrum Konferencyjne to największy ośrodk konferencyjny w województwie. Jest to nowoczesny obiekt oferujący wynajem sal szkoleniowych i konferencyjnych o zróżnicowanej wielkości i wyglądzie w centrum miasta. Wysoki standard wykończenia pomieszczeń, nowoczesne wyposażenie techniczne to charakterystyka LCK.

Wyzwania:

W projekcie reprezentacyjnego obiektu biurowo – konferencyjnego głównym wyzwaniem było połączenie funkcjonalności, komfortu akustycznego z wysoką estetyką pomieszczeń. Dodatkowo część sąsiadujących ze sobą sal konferencyjnych miała poprzez ich łączenie za pomocą ścian mobilnych dać możliwość indywidualnego dopasowywania  do rodzaju i wielkości organizowanych konferencji.
Wyzwaniem wykonawczym było poprowadzenie w sufitach perforowanych dekoracyjnych elementów metalowych oraz linii i punktów  świetlnych .

Rozwiązania:

Do realizacji zadania wykorzystano systemy RIGIPS z użyciem wielkoformatowych , perforowanych płyt akustycznych RIGITONE oraz standardowych płyt g-k. Poza spełnieniem wymagań akustycznych i estetycznych użyte płyty RIGITONE korzystnie wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniach. Zastosowana technologia ActivAir skutecznie zmniejsza zawartość szkodliwych substancji w powietrzu.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2015
Miasto Lublin
Inwestor

Województwo lubelskie

Architekt

Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Warszawa

Generalny Wykonawca

Budimex S.A.;

Wykonawca Suchej Zabudowy

Luvi Lublin, Al-Mar Krosno

Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Marek Bieniasz
Obiekty referencyjne