Opis obiektu:

To w tym miejscu spotyka się historia z nowoczesnością – GOOGLE CAMPUS WARSAW to jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne, nowoczesne wnętrze w starym, odrestaurowanym budynku Praskiego Centrum Koneser. Dawniej fabryka wódek – dziś przestrzeń do rozpoczęcia startupów. To dopiero piąta tego typu placówka na świecie. Pozostałe znajdują się w miastach: Tel Aviv, Londyn, Seul, Madryt i Londyn.
Międzynarodowa społeczność skupiona wśród startupów Google ma zapewnić przedsiębiorcom kontakty, środki i możliwości niezbędne do rozwijania biznesu.
Partnerem wykonawczym realizacji w zakresie wykończenia wnętrz był RIGIPS.

Wyzwania:

Największe wyzwanie stanowiły sufity monolityczne perforowane GYPTONE BIG, których głównym zadaniem jest zapewnienie doskonałego komfortu akustycznego zarówno w przestrzeni biurowej tzw. open-space’ach jak również w mikroskopijnych salach tzw. phone-box’ach. Konstrukcja stropów wymagała od wykonawców nie lada umiejętności montażowych, a od architekta – dużej wyobraźni. Efekt jest zachwycający. Ponadto płyty GYPTONE BIG są wykonane w technologii Active Air, która zmniejsza stężenie formaldehydu w powietrzu. 

Rozwiązania:

Wykonawca zarekomendował wybór sufitów GYPTONE BIG ze względu na ich parametry akustyczne płyt. Sufity GYPTONE BIG to nie tylko komfort akustyczny w każdym z pomieszczeń. Na uwagę zasługuje również fakt, że płyty GYPTONE BIG są wykonane w technologii Active Air®, która redukuje stężenie szkodliwych substancji w powietrzu, zapewniając komfort czystego powietrza Użytkownikom. Oprócz sufitów monolitycznych perforowanych GYPTONE BIG (4 wzory perforacji), w obiekcie zastosowano okładziny ścienne i ściany w systemach RIGIPS oraz okładziny sufitowe z płyt GLASROC H OCEAN.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2017
Miasto Warszawa
Inwestor

Google

Architekt

Massive Design 

Generalny Wykonawca

Dyskret

Wykonawca Suchej Zabudowy

PB MAX-BUD Ryszard Maślanka

Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Michał Galbarczyk
Obiekty referencyjne