tasma_slizgowa_RIGIPS-PRO

Roozwijamy się! Nowa taśma do połączeń ślizgowych RIGIPS PRO

04.06.2020

Prezentujemy taśmę samoprzylepną do połączeń ślizgowych RIGIPS PRO. Powierzchnia taśmy wykonana jest z woskowanego papieru o szerokości 5 cm, do którego nie przykleja się gipsowa masa szpachlowa stanowiąca wypełnienie spoiny między krawędzią płyty g-k, a przegrodą poprzeczną.

tasma-slizgowa-rigips-pro

Innowacyjne podejście do idei połączenia ślizgowego od RIGIPS. Mocny klej naniesiony na szerokości 11 mm taśmy ślizgowej. Zmienia i poprawia właściwości aplikacyjne. Zwalnia to wykonawcę z konieczności żmudnego usuwania z przegród poprzecznych pozostałości nadmiaru taśmy ślizgowej. Taśma klei się do przegrody wyłącznie na grubości pojedynczej płyty gipsowo-kartonowej. Pozostała część taśmy, wystająca ponad płytę g-k nie przykleja się do podłoża, co sprawia, że nie dojdzie do nieprzyjemnego i zaskakującego zjawiska wulkanizacji taśmy z podłożem.

Zalety taśmy do połączeń ślizgowych RIGIPS PRO

  • Mocny pasek kleju o grubości jednej płyty g-k
  • Łatwe mocowanie do różnego rodzaju podłoży np. tynków cementowo-wapiennych
  • Brak problemów z usuwaniem nadmiaru taśmy 
  • Nie zostawia śladów na powierzchni ściany

Przejdź do produktu >

 

Taśmę należy przed aplikacją trzymać w temperaturze 18–25°C przez minimum 24h. Powlekane powierzchnie muszą być suche i wolne od kurzu i tłuszczu. Pakowanie Taśma nawinięta jest na tekturową gilzę o średnicy wewnętrznej 76 mm. Każda rolka zabezpieczona jest folią. Pakowane w kartonie po 36 szt.

Dane techniczne

  • Szerokość: 50 mm
  • Długość: 50 mb

Obiekty referencyjne