Jak okiełznać hałas?

Jak okiełznać hałas? Cykl szkoleń video "Saint-Gobain dla nowoczesnej architektury"

18.05.2022

Pod szyldem „Saint-Gobain dla nowoczesnej architektury” udostępniony został cykl videoszkoleń "Akustyka w budynkach" poświęcony sposobom na ochronę przed hałasem na etapie projektowania, adresowany głównie do architektów, ale również do kadry inżynieryjnej odpowiedzialnej za realizacje budynków mieszkaniowych i niemieszkaniowych oraz studentów.

Problem hałasu środowiskowego pogłębia się z roku na rok. Jego skutki odczuwamy nie tylko w ruchliwych centrach wielkich miast – coraz częściej zjawia się nieproszony na obrzeżach czy terenach podmiejskich.

Z uwagi na swoją szkodliwość, nazywany jest nowym zanieczyszczeniem mającym równie niekorzystny wpływ na stan ludzkiego zdrowia i samopoczucie, co niska jakość powietrza, wody i inne negatywne czynniki oddziałujące z zewnątrz. 

Czy wiesz, że... poziom natężenia dźwięku, przy którym zaczynamy odczuwać dyskomfort to 55 dB, a długotrwały hałas na poziomie ponad 75 dB jest już szkodliwy dla zdrowia? Powoduje on stres, irytację, zaburzenia koncentracji oraz depresję.

Nie sposób wyeliminować źródeł hałasu, ale odpowiednio zaprojektowane i wykonane budynki pozwalają nam skutecznie się przed nim ochronić.

Jak zadbać o komfort akustyczny obiektów?

Eksperci Saint-Gobain wyjaśniają w ramach cyklu filmów „Saint-Gobain dla Nowoczesnej Architektury”:

  • jak projektować w sposób odpowiedzialny,
  • jak realizować projekty zgodnie z literą obowiązującego prawa budowlanego,
  • jak okiełznać decybele, korzystając z rozwiązań i systemów Saint-Gobain.


Szkolenia wideo to potężna dawka wiedzy w pigułce.

Zachęcamy do oglądania cyklu na kanale YouTube Saint-Gobain w Polsce.

Przeczytaj również

Kalkulator czasu pogłosu marki Rigips to specjalistyczne narzędzie, które w łatwy i szybki sposób pozwoli Ci sprawdzić warunki pogłosowe w danym pomieszczeniu i odniesienie ich do wymagań normy PN-B-02151-4. Rezultaty obliczeń, listę zastosowanych materiałów, obliczone czasy pogłosu i chłonności...
Czy Twoje miasto jest jednym z najgłośniejszych? Kto jest narażony na codzienne niekorzystne działanie hałasu? Co robić, by chronić się przed głośnym dźwiękiem? Zapoznaj się z raportem „Polska w Decybelach”, który powstał we współpracy Grupy Saint-Gobain i Stowarzyszenia „Komfort Ciszy”. W raporcie...
Zapraszamy do lektury nowych zaktualizowanych katalogów Aku-Matrix i Termo-Matrix, w których znajdziecie m.in.: AKU-Matrix (tabele doboru systemów lekkiej zabudowy ze względu na izolacyjność akustyczną przegród): Obliczenia izolacyjności akustycznej R’A1 wykonane metodą uproszczoną wg normy PN-EN...

Obiekty referencyjne