11 gru 2012

Zbieraj i sortuj z Rigips

Rigips wprowadza projekt zbiórki i recyklingu odpadów gipsowych, który pomoże sprostać nowym wymaganiom Unii Europejskiej i propaguje działania proekologiczne.

Coraz więcej inwestycji jest realizowanych w Polsce w oparciu o certyfikaty ekologiczne, zgodnie z którymi odpad budowlany musi zostać poddany recyclingowi. Dodatkowo wymogi Unii Europejskiej określają, że do 2020 roku 70 procent odpadów budowlanych i pochodzących z wyburzeń musi zostać poddana procesowi recyclingu. Nowe wymogi dotyczą także polskiego rynku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów i nowoczesnych inwestycji, Rigips wprowadził projekt zbiórki i recyklingu odpadów gipsowych, który pomoże sprostać nowym wymaganiom i jednocześnie propaguje działania proekologiczne.

W myśl strategii firmy, Rigips promuje produkty i rozwiązania dla budownictwa, które pozwalają, aby energooszczędność, bezpieczeństwo i komfort w domach szły w parze z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Płyty gipsowo-kartonowe Rigips są produkowane z gipsu naturalnego, który firma eksploatuje z własnych złóż. Celem nowego projektu jest odbiór odpadów z płyt gipsowo-kartonowych powstających w miejscach aplikacji naszych produktów oraz powtórne użycie odpadowych płyt gipsowo-kartonowych w procesie produkcji w fabryce Rigips-Stawiany. Odpad gipsowy zbierany jest do specjalnie oznaczonych opakowań, dostarczanych i odbieranych przez Rigips.

Zapraszamy firmy wykonawcze do udziału w inicjatywie zbierania i powtórnego przetwarzania odpadu z płyt gipsowo-kartonowych z budowy. Zainteresowane udziałem w projekcie firmy prosimy o kontakt z odpowiednim dla danego obszaru doradcą Inwestycyjnym Rigips, który przedstawi szczegóły współpracy, w szczególności warunki odbioru odpadu.

Gips jest wyjątkowym materiałem, który jako jeden z nielicznych surowców i materiałów budowlanych można poddawać recyclingowi wielokrotnie, bez utraty jego właściwości i zalet. Warto wspólnie skorzystać z tej możliwości.

Rigips dla Ciebie