23 cze 2016

RIGIPS sponsorem festiwalu Brave Kids 2016

Od niedawna do działań realizowanych przez markę RIGIPS w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu dołączyła nowa inicjatywa, która umożliwia dzieciom z całego świata rozwijanie swoich artystycznych zainteresowań.

 - Jako część grupy Saint-Gobain bardzo chętnie wspieramy inicjatywy zarówno charytatywne, jak i społeczne, w szczególności takie, które stawiają na rozwój i edukację – mówi Paweł Kocemba, dyrektor sprzedaży i marketingu marki RIGIPS – W związku z tym postanowiliśmy przeznaczyć część kwoty ze sprzedaży płyt gipsowo-kartonowych na wsparcie festiwalu – dodaje Paweł Kocemba.

 Festiwal Brave Kids pozwala najmłodszym miłośnikom sztuki realizować swoje pasje, poszerzać horyzonty oraz uczy tolerancji, za sprawą obecności dzieci z różnych kultur i grup etnicznych. Istotą całej inicjatywy są warsztaty, które umożliwiają młodym entuzjastom sztuk pięknych wcielić się w rolę nauczycieli oraz samodzielnie przekazywać swoje umiejętności rówieśnikom. Podczas tegorocznej edycji realizowany będzie także projekt Brave Youth, ułatwiający dalszą realizację artystycznych pasji młodzieży uczestniczącej w poprzednich edycjach.

 - Każdego roku staramy się zaprosić jak najwięcej dzieci do udziału w festiwalu. Dla większości z nich trudne warunki życia codziennego często stanowią przeszkodę dla realizowania artystycznych pasji. Wiele znaczy dla nas to, że nie tylko firmy związane z działaniami artystycznymi, ale także duże przedsiębiorstwa z innych branż decydują się udzielić nam wsparcia. Dzięki postawie odpowiedzialności i zaangażowaniu firm, takich jak RIGIPS, nasza misja zatacza z roku na rok coraz szersze kręgi, co jeszcze skuteczniej pozwala nam urzeczywistniać marzenia małych artystów ze wszystkich stron świata – mówi Aleksandra Ośko z warszawskiego biura Brave Kids oraz prezes Fundacji Świat na Wyciągnięcie Ręki.

Festiwal Brave Kids trwa do 14.07.2016, podczas którego odbywają się pokazy artystyczne. Pierwszy miał miejsce 20 czerwca w Warszawie - zapraszamy do galerii zdjęć.

1 lipca o godz. 18.30 zapraszamy do Parku Skaryszewskiego w Warszawie na otwarty spektakl finałowy.

12 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids 2016.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na FB, gdzie znajdą się bieżące relacje z Festiwalu.

Rigips dla Ciebie