06 lip 2016

Audyt certyfikacyjny

Z dumą informujemy, że marka RIGIPS po raz kolejny otrzymała certyfikaty potwierdzające utrzymywanie przez naszą firmę wysokich wymagań norm:

 

  • PN-N-18001 Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy,
  • ISO 9001  Systemy zarządzania jakością,
  • ISO 14001 Systemy zarzadzania środowiskowego, w zakresie naszej  działalności biznesowej 
  • ISO 50001 Systemy zarządzania energią.

 

Audyt certyfikacyjny przeprowadzili w kwietniu audytorzy firmy SGS, która w świecie uznawana jest za wzorzec w dziedzinie jakości i rzetelności.

Tym samym SGS potwierdził, że wdrożone standardy i procedury oparte na ww. normach są w naszej organizacji realizowane, a planowane cele dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, jakości naszych wyrobów, ochrony środowiska przy racjonalnym wykorzystaniu i oszczędności energii są osiągane, a system jest doskonalony.

 

Informujemy również, że Fabryka RIGIPS-Stawiany, wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów, postanowiła podjąć się certyfikacji swojego produktu - płyty gipsowo-kartonowej - w oparciu o standard BES 6001Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która zdecydowała się na ten krok.

 

BES 6001 to brytyjski standard stworzony dla producentów wyrobów budowlanych w celu zapewnienia i udokumentowania, że ich produkty wykonane zostały z materiałów pozyskanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Wdrożenie standardu pomoże naszej fabryce odpowiedzialnie zarządzać wpływem na środowisko w całym łańcuchu dostaw. Dzięki wdrożeniu standardu możemy zagwarantować naszym klientom, że wytwarzany przez nas materiał budowalny jest wykonany w 100% z surowców pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie jakości oraz szeroko pojętej ochrony środowiska. Dzięki uzyskaniu certyfikatu zgodnie z normą BES 6001, obiekty wzniesione z wykorzystaniem naszych płyt mogą otrzymać dodatkowe punkty podczas ubiegania się o prestiżowe certyfikaty BREEAM lub LEED.

Certyfikat BES 6001 potwierdza również najwyższą jakość naszego wyrobu, poszanowania środowiska, w którym żyjemy oraz uwzględnienie potrzeb klienta, lokalnej społeczności i stosowania zasad etyki biznesu.

Rigips dla Ciebie