03 wrz 2017

Maciej Kuczyński: silna marka to nie znaczek

Jak długo pracujesz w firmie Saint-Gobain?

To już 13 lat od kiedy zacząłem pracę w Grupie Ecophon Saint Gobain. W miarę upływu czasu pojawiły się nowe wyzwania tj. odpowiedzialność za działalność Ecophon również w Czechach, Słowacji i Austrii. Od początku 2017 r. zarządzam aktywnością RIGIPS Polska.

Jak Twoje doświadczenia w branży budowlanej i w Grupie Saint-Gobain wpływają na Twoją wizję biznesu w RIGIPSIE?

Niezależnie od tego, co robimy, powinniśmy na bieżąco zwracać uwagę na zmiany otoczenia w którym funkcjonujemy oraz preferencje naszych odbiorców. Świadomość tych zmian i potrzeb, pozwala na koncentrację zarówno na celach bezpośrednich zakładających  zrównoważony rozwój  firmy oraz optymalizację jej działalności i przychodów, jak i prawdziwą odpowiedzialność za poszukiwanie rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu. W ten sposób buduje się silną, nowoczesną i dobrze postrzeganą markę, która budzi zaufanie. RIGIPS jest znaną marką, ale nie jest to wartość dana raz na zawsze. Aby firma miała prawdziwie silną markę konieczne jest nieustające eksponowanie jej atutów i tworzenie nowych, unikalnych rozwiązań.  Zgadzam się z twierdzeniem, że „silna marka to nie znaczek, to pewnego rodzaju przyrzeczenie, obietnica, to ona powinna kształtować całe zachowanie i strategię działania firmy, a firma i jej pracownicy muszą mieć świadomość, że oferują coś więcej niż produkt na półce”.

Co najbardziej motywuje Cię do pracy?

W każdym przypadku, osiągnięcie celu jest w dużej mierze wypadkową wspólnej pracy i wspólnego zaangażowania. I właśnie zaangażowany i zgrany zespół, który realizuje wspólny cel oraz czerpie z tego osobistą satysfakcję, to niewątpliwie najlepsza rzecz, jaka mnie inspiruje i mobilizuje do pracy. Takim samym zaangażowaniem chcę się odwzajemnić.

Praca Dyrektora Generalnego to ciągłe podróże i przemieszczanie się. Jak udaje Ci się zachować równowagę między pracą a czasem wolnym? 

Poprzednie stanowiska wymagały ode mnie nieustannego przemieszczania się, nie tylko pomiędzy miastami, ale też krajami. Obecnie, moja praca będzie bardziej stacjonarna. Mam więc nadzieję, że znajdę więcej czasu na moje pasje. 

Zdradzisz nam, czym zajmujesz się w chwilach wolnych od pracy?

W ciągłych podróżach towarzyszył mi audiobook. Bardzo lubię czytać, więc liczę, że teraz będę miał więcej możliwości. Poza tym, w wolnych chwilach odreagowuję w moim ogrodzie lub z synem na nartach – urodziłem się w Zakopanem, więc jeżdżę od najmłodszych lat i sprawia mi to ogromną przyjemność.

Rigips dla Ciebie