22 mar 2017

RIGITONE 12-20-35 - Nowy wzór

Poszerzyliśmy ofertę perforowanych dźwiękochłonnych płyt sufitowych RIGITONE o nowy wzór. Nowe płyty RIGITONE o symbolu 12-20-35 posiadają okrągłą, losowo rozmieszczoną perforację na całej powierzchni. Tworzą ją otwory o średnicy 12, 20 i 35 mm. Perforacja jest zbliżona do tej, która występuje w popularnych płytach 8-15-20 Super, jednak ze względu na większe otwory jest bardziej wyrazista w odbiorze.

Płyty mają wymiary 1200 x 2000 mm i typową grubość 12,5 mm. Od tylnej strony płyty oklejone są specjalną włókniną dźwiękochłonną w kolorze czarnym lub białym. Nowe płyty, tak jak wszystkie produkty RIGITONE wykonane są w technologii Activ’Air®, dzięki czemu zmniejszają stężenie formaldehydu w powietrzu i aktywnie przyczyniają się do poprawy jego czystości i jakości.

Płyty RIGITONE 12-20-35 służą do wykonywania dźwiękochłonnych sufitów monolitycznych w pomieszczeniach o różnorodnym przeznaczeniu. Szczególnie zalecane są do stosowania w pomieszczeniach dużych i przeznaczonych do komunikacji słownej oraz wszędzie tam, gdzie komfort akustyczny jest priorytetem. Będą to sale wykładowe, sale konferencyjne, sale bankietowe, bary i restauracje, hole czy otwarte przestrzenie w centrach handlowych. Średni wskaźnik pochłaniania dźwięku αw dla tych płyt wynosi 0,45 a przy zastosowaniu razem z wełną mineralną wzrasta do 0,50.

Płyty RIGITONE 12-20-35 łączą w sobie wysokie walory estetyczne monolitycznego sufitu z walorami akustycznymi, przyczyniając się do ograniczenia hałasu pogłosowego w pomieszczeniach.

Więcej o płytach RIGITONE 12-20-35 można znaleźć tutaj.

Rigips dla Ciebie