15 lut 2018

RIGIPS Activ’Air - oddychaj czystym powietrzem

Powietrze wewnątrz pomieszczeń może zawierać 10 razy więcej toksycznych substancji niż powietrze na zewnątrz! Pyłki, roztocza, formaldehyd a także inne szkodliwe cząsteczki wpływają na jakość powietrza w budynkach, w których przebywamy. 

Człowiek spędza około 80% czasu we wnętrzach budynków. Powietrze, którym tam oddychamy wywiera ogromny wpływ na nasze zdrowie. Duży poziom zanieczyszczeń, w tym niebezpiecznych związków organicznych, może być przyczyną przemęczenia, senności, irytacji, powodować alergie a także zagrażać naszemu zdrowiu.

Skąd biorą się szkodliwe substancje w pomieszczeniach?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że grozi nam epidemia złej jakości powietrza w domach, biurach, salach konferencyjnych itp. Z mebli, wykładzin podłogowych, farb, lakierów, ulatniają się toksyczne substancje – formaldehyd, ołów, węglowodory aromatyczne. W powietrzu mieszają się z drobinami kurzu, pyłkami roślin, zarodnikami grzybów. Z każdym oddechem do naszych płuc docierają cząsteczki z zanieczyszczeniami osłabiając układ odpornościowy. 
RIGIPS ma na to rozwiązanie! 

Czym jest technologia Activ’Air®?

W trosce o wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach, RIGIPS w swoich produktach zastosował specjalny dodatek Activ'Air®. Płyty RIGIPS Activ’Air® posiadają zdolność usuwania szkodliwych substancji z powietrza i przekształcania ich w obojętny, trwały związek.

Badania przeprowadzone w Polsce (Instytut Techniki Budowlanej) i za granicą potwierdziły skuteczność działania produktów Activ'Air® na przykładzie formaldehydu. Dzięki wykorzystaniu w pomieszczeniach płyt gipsowo-kartonowych z dodatkiem Activ’Air®, stężenie formaldehydu w powietrzu zmniejsza się od 60 do 80% w zależności od ilości i miejsca aplikacji produktu. Poniżej prezentujemy uproszczony schemat oddziaływania:

 • sufit z płyt gipsowo-kartonowych z dodatkiem Activ’Air® - redukcja stężenia formaldehydu o 60%
 • ściany z płyt gipsowo-kartonowych z dodatkiem Activ’Air® - redukcja stężenia formaldehydu o 70%
 • sufit i ściany z płyt gipsowo-kartonowych z dodatkiem Activ’Air®- redukcja stężenia formaldehydu o 80%

Ze względu na właściwość oczyszczania powietrza z substancji szkodliwych, produkty RIGIPS Activ'Air® są rekomendowane do stosowania w pomieszczeniach takich jak:

 • sale chorych i gabinety w szpitalach
 • klasy szkolne, przedszkola i żłobki
 • pokoje hotelowe
 • pokoje biurowe
 • pomieszczenia mieszkalne (zwłaszcza sypialnie)

Płyty RIGIPS z dodatkiem Activ’Air®

W ofercie RIGIPS znajdują się 4 grupy produktów z dodatkiem Activ'Air®:

 • standardowe płyty gipsowo-kartonowe RIGIPS 4PRO™ Activ'Air® do stosowania na ścianach i sufitach podwieszanych
 • perforowane płyty dźwiękochłonne RIGIPS RIGITONE do sufitów monolitycznych i okładzin ściennych
 • perforowane płyty dźwiękochłonne RIGIPS GYPTONE do sufitów kasetonowych 
 • perforowane płyty dźwiękochłonne RIGIPS GYPTONE BIG do sufitów monolitycznych i okładzin ściennych

Wszystkie produkty RIGIPS Activ'Air® mogą być malowane farbami przepuszczającymi powietrze (np. akrylowymi) bez wpływu na właściwości oczyszczania powietrza. Czas skutecznego działania dodatku Activ’Air® jest długi i wynosi minimum 50 lat.

Rigips dla Ciebie