05 kwi 2018

XI edycja konkursu Saint-Gobain Trophy

Za nami XI edycja miedzynarodowego konkursu Saint-Gobain Trophy Lizbona.

Saint-Gobain Trophy to wyjątkowe wydarzenie w branży gipsowej i największy międzynarodowy konkurs tego typu. Konkurs przeznaczony jest dla Wykonawców, którzy w swoich realizacjach wykorzystują systemy suchej zabudowy, rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, komfortu, bezpieczeństwa, estetyki.

Celem konkursu jest rozpoznanie i nagradzanie kunsztu oraz promowanie innowacji w zakresie stosowania płyt gipsowo-kartonowych. Wykonawcy wyłaniani są w konkursach lokalnych, a następnie zapraszani do udziału w międzynarodowym etapie konkursu.
To prestiżowe wydarzenie jest również potwierdzeniem świetnej współpracy Saint-Gobain z wykonawcami z całego świata. Finałowa Gala konkursu to też dobry moment na wymianę doświadczeń.

Ten unikalny globalny program miał swoje początki w Paryżu w 1998 roku. Wtedy zgłoszonych zostało 20 projektów z 15 krajów konkurujących ze sobą zaledwie w dwóch kategoriach (Gips - tynki i płyty gipsowo-kartonowe). Od tego czasu, konkurs Trophy nieustannie ewoluował. Dodawano nowe kategorie obejmujące różne rodzaje rynków, tak aby pokazać rozwój nowych technik, które widzimy dzisiaj.

Wybór najlepszych projektów to długi i skomplikowany proces. Aby mieć pewność, że oceny będą obiektywne opracowano specjalne kryteria oraz starannie dobrano skład międzynarodowego Jury. Sędziowie oceniają zarówno umiejętności techniczne wykonawców suchej zabudowy, jak i ogólną wydajność systemów i rozwiązań wdrażanych w trakcie realizacji projektów. W skład Jury wchodzą pracownicy Saint-Gobain, eksperci zewnętrzni i delegaci krajowi.
Każdy projekt jest oceniany według tych samych kryteriów, chociaż punkty są ważone zgodnie z kategorią, do której należy projekt: jakość i know-how wykonania, a także wyzwanie techniczne przed instalacją i podczas instalacji, wpływ wykonawcy na zastosowanie w danym projekcie produktów RIGIPS oraz innych rozwiązań Saint – Gobain, ogólna prezentacja projektu.

Tegoroczna XI edycja konkursu była największą i najbardziej prestiżową z dotychczasowych. Zgłoszono 87 projektów w 6 kategoriach. Wręczono 14 nagród, a udział w gali finałowej wzięło 450 gości z całego świata. Uczestnicy dokonali niemożliwego łącząc doskonałą jakoś wykonania z światowej klasy materiałami czego rezultatem były niezwykłe projekty. Niektóre opierały się na historycznych strukturach inne natomiast były tworzone zupełnie od podstaw. Twórcy pokazali niebywałą kreatywność i pomysłowość. Wybór nie był łatwy, wszystkie prezentowane obiekty były na  bardzo wysokim poziomie.

RIGIPS Polska reprezentowały następujące obiekty: Hotel Arche Zamek Biskupi wykonawca Arche Grupa w kategorii rozwiązania sektorowe ora G2A Arena Jasionka wykonawca FRB Michalski w kategorii sufity.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej Gali, która odbyła się 23.03.2018 w Lizbonie.

Oto zwycięzcy:

Nagroda Grand Prix


Projekt : ODEON Music and Theatre Hall. Wykonawca: S. Guldfeldt Nielsen A/S

Nagroda Prezesa SAINT-GOBAIN


Projekt: Aurora Shopping. Wykonawca: Diviplus Acoustic Solutions

Kategoria Gips – Tynki


Projekt : Unterlinden Museum. Wykonawca: WEREY STENGER PLATRE & STAFF

Kategoria Płyty Gipsowo-Kartonowe


Projekt : ST. MARY & ST. SAMUEL COPTIC ORTHODOX CHURCH. Wykonawca: Smith Brothers Contracting Corp

Kategoria Budynki Mieszkalne


Projekt : Quartier 23. Haus im Stadtpark. Wykonawca: Heide - Aktiv – Trockenbau GmbH & Co. KG

Kategoria Rozwiązania Sektorowe


Projekt : Midfield Terminal Building Abu Dhabi Airport. Wykonawca: International Decor Co. LLC

Kategoria Rozwiązania Innowacyjne i Nienaruszające Równowagi Środowiskowej


Projekt : Neighborhood One Residences. Wykonawca: Plafond, Ishtar Décor

Kategoria Sufity


Projekt : Municipal services building. Wykonawca: Gerko
 

Kolejna Gala Trophy już za dwa lata. Miejsca jeszcze nie znamy, ale na pewno znowu podejmiemy wyzwanie konkursowe!!!.  Liczymy, że ty również dołączyć do tego prestiżowego projektu!!.

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia.

 

Rigips dla Ciebie