07 mar 2016

RIGIPS współpracuje z Architektami

RIGIPS rozszerza swoją współprace z architektami. Nasze działania rozpoczęliśmy od uruchomienia w 2015 roku na www.rigips.pl specjalnej Strefy Architekta, którą w tym roku będziemy dalej rozbudowywać o nowe funkcjonalności. Program ten umożliwia stały dostęp do informacji i materiałów niezbędnych do prowadzenia projektu niezależnie od miejsca i urządzenia. Ponadto korzystanie ze Strefy Architekta jest bezpieczne – w Chmurze Rigips można przechowywać wszystkie zgromadzone dokumenty potrzebne do obsługi wybranej inwestycji.

W zeszłym roku, jako pierwsi w branży, uruchomiliśmy BIM. BIM jest nową metodą projektowania, opartą na współpracy różnych podmiotów powstającego budynku (od inwestora poprzez architekta po wykonawcę). Na bazie katalogu „Systemy RIGIPS”, który zawiera wszystkie systemy i ich parametry techniczne, stworzyliśmy Bibliotekę producencką w technologii BIM. Teraz nasze rozwiązania są łatwo dostępne w postaci pełnej bazy danych w oprogramowaniu Autodesk Revit.

Na początku 2016 podpisaliśmy umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich i tym samym oficjalnie zostaliśmy Partnerem Stowarzyszenia. Będziemy nawzajem wspierać i promować swoje działania w środowisku architektów. W planach mamy wiele wspólnych działań, o których będziemy informowali na bieżąco.

Zostaliśmy jednym z mecenasów 4 edycji Konkursu dla Młodych Architektów miesięcznika Builder. Dzięki temu będziemy promować produkty i rozwiązania RIGIPS wśród najbardziej aktywnej grupy młodych architektów w Polsce.

Konkurs dla Młodych Architektów (KDMA) miesięcznika Builder jest pomyślany jako usystematyzowane i regularne działanie, mające otwierać szanse przed młodymi architektami, wspierające ich pomysłowość i kreatywność oraz innowacyjność w podejściu do architektury. Jednocześnie ma ułatwiać im wejście w życie zawodowe. Jest też platformą komunikacji architektów z firmami budowlanymi i producentami materiałów i rozwiązań dla budownictwa oraz ma służyć przekazywaniu wiedzy o dobrych i nowoczesnych materiałach i rozwiązaniach. KDMA ma już swoją renomę w środowisku architektów i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Kapitułę Konkursu stanowi grono wybitnych i uznanych polskich architektów pod przewodnictwem Pani prof. Kuryłowicz. W skład kapituły wchodzą też przedstawiciele Mecenasów.

Uczestnikami są młodzi architekci i studenci architektury, którzy zadeklarują uczestnictwo w KDMA i w stosownym czasie złożą pracę na jeden lub kilka z zadanych tematów. Opracowanie projektowe tematu powinno być tak wykonane, aby zawierało co najmniej jedno z rozwiązań każdego Mecenasa. W trakcie trwania konkursu uczestnicy korzystają z materiałów przygotowanych przez Mecenasów oraz kontaktują się z nimi w razie potrzeby.

W tym roku wyznaczono 3 następujące tematy konkursowe:

  • DOM WŁASNY ARCHITEKTA
  • WYKREUJ PRZESTRZEŃ – zagospodarowanie i rewitalizacja terenu inwestycyjnego w Krakowie
  • WYPEŁNIJ LUKĘ – projekt niewielkiego obiektu spełniającego funkcję kultury

Do Konkursu zgłosiliśmy 4 rozwiązania:

  1. Komfort akustyczny - Ściany działowe RIGIPS AKU o podwyższonej dźwiękoizolacyjności
  2. Estetyka, Akustyka i Trwałość – Dźwiękochłonne sufity podwieszane RIGIPS z perforowanych płyt gipsowo-kartonowych
  3. Komfort higieniczny i Jakość powietrza – produkty RIGIPS Activ’Air®
  4. Bezpieczeństwo pożarowe – systemy ochrony przeciwpożarowej z płyt gipsowych Glasroc F (Ridurit)

 Formuła KDMA przewiduje 3 lub 4 warsztaty – bezpośrednie spotkania, w czasie których uczestnicy mogą pogłębiać swoją wiedzę i znajomość rozwiązań konkursowych oraz bezpośrednio konsultować się z Mecenasami. Pierwsze warsztaty odbędą się 15 marca w siedzibie SARP.

Uczestnictwem w tych inicjatywach i projektach potwierdzamy, że RIGIPS jest odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem, mającym wiele do zaoferowania projektantom i w pełni zasługuje na miano MECENASA POLSKIEJ ARCHITEKTURY.

Rigips dla Ciebie