20 lip 2017

RIGIPS dostawcą systemów do GOOGLE CAMPUS WARSAW

GOOGLE CAMPUS WARSAW to jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne wnętrze w odrestaurowanym budynku Praskiego Centrum Koneser – miejsce w którym historia spotyka się z nowoczesnością. Dawniej fabryka wódek, dziś przestrzeń dla startupów. To dopiero piąta tego typu placówka na świecie. Pozostałe znajdują się w miastach: Tel Aviv, Londyn, Seul, Madryt i Londyn.

Dostawcą systemów suchej zabudowy wnętrz do GOOGLE CAMPUS WARSAW był RIGIPS. Wykonawca zarekomendował wybór sufitów GYPTONE BIG ze względu na ich parametry akustyczne płyt. Zastosowano je w przestrzeni biurowej tzw. open-space, jak również w mikroskopijnych salach tzw. phone-box’ach, w całym budynku. Sufity GYPTONE BIG to nie tylko komfort akustyczny w każdym z pomieszczeń. Na uwagę zasługuje również fakt, że płyty GYPTONE BIG są wykonane w technologii Active Air®, która redukuje stężenie szkodliwych substancji w powietrzu, zapewniając komfort czystego powietrza Użytkownikom.

Oprócz sufitów monolitycznych perforowanych GYPTONE BIG (4 wzory perforacji), w obiekcie zastosowano okładziny ścienne i ściany w systemach RIGIPS oraz okładziny sufitowe z płyt GLASROC H OCEAN.

Dużym wyzwaniem podczas montażu była instalacja sufitów monolitycznych perforowanych GYPTONE BIG. Konstrukcja stropów wymagała od wykonawców nie lada umiejętności montażowych, a od architekta – dużej wyobraźni. Finalny efekt jest zachwycający. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Rigips dla Ciebie