Opis obiektu:

W Pabianicach koło Łodzi, w rewitalizowanych murach XIX-wiecznej fabryki Zakładów Przemysłu Wełnianego, powstał nowoczesny, czterogwiazdkowy hotel. Hotel posiada 54 luksusowych pokoi, w tym 4 apartamenty. Jest to pierwszy hotel biznesowy w Pabianicach, który oferuje największe zaplecze konferencyjne w okolicy. Na najwyższym piętrze znajduje się basen z przeszklonym dachem oraz taras widokowy.
Inwestor szczególną wagę położył na detale, dlatego w hotelu znajdziemy prawdziwe dzieła sztuki, które są dopełnieniem wystroju wnętrz obiektu. W każdym pokoju znajduje się oryginalny obraz, a wnętrza SPA i restauracji zdobią liczne rzeźby.
Połączenie współczesnego designu ze sztuką i industrialnymi murami tworzą niepowtarzalny klimat miejsca. Tym bardziej, że z pokoi hotelowych rozpościerają się widoki na: staw, klimatyczny park i renesansowy kościół.

Rozwiązania:

Zastosowano ściany działowe między-lokalowe, na konstrukcji z profili CW 100 ULTRASTIL® Aku i UW 100 ULTRASTIL® z podwójnym poszyciem płytą g-k dźwiękoizolacyjną RIGIPS PRO Aku. W pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności wykorzystano konstrukcję z profili CW 75 ULTRASTIL® z podwójnym poszyciem płytą cementowo-włóknową AQUAROC. Okładziny sufitowe wykonano z płyt gipsowo-kartonowych RIGIPS mocowanych na profilach sufitowych CD 60. Obudowy ścian szybów instalacyjnych i windowych wykonano na konstrukcji z profili CW ULTRASTIL z poczwórnym poszyciem płytą gipsowo-kartonową RIGIPS. Do zabezpieczeń ogniochronne konstrukcji stalowych zastosowano płyty gipsowych GLASROC F (RIDURIT).

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2013
Miasto Pabianice
Inwestor AFLOPA NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o. Sp. k.
Architekt Bogdan Niepsuj / Pracownia Projektowa Architektury
Generalny Wykonawca GRUPA KAROLCZAK Sp. z o.o.
Wykonawca Suchej Zabudowy Karolczak Group
Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Radosław Augustyniak
Obiekty referencyjne