Opis obiektu:

Zaprojektowany od podstaw, położony w bezpośrednim sąsiedztwie Aquaparku Nemo i posiadający do niego bezpośrednie podziemne wejście, czterogwiazdkowy hotel wyposażony w 160 klimatyzowanych pokoi, 6 sal konferencyjnych oraz salę balową. Hotel nastawiony jest na klienta biznesowego, ale wychodząc naprzeciw np. koszykarzom w niektórych pokojach swoje miejsce znajdują przedłużane łóżka. Wszystkie wydzielenia ze względu na stawiane im bardzo wysokie wymagania izolacyjności akustycznej zostały wykonane w oparciu o systemy akustyczne AKU firmy RIGIPS

Wyzwania:

Głównym parametrem jaki stanowi o jakości przebywania w hotelu jest cisza. Po całym dniu podróży czy spotkań biznesowych jedni klienci chcą wypocząć, inni popracować lub wciąż jeszcze porozmawiać. Cisza to najtrudniejszy do uzyskania punkt, stanowiący o komforcie wypoczynku. Sprostać temu założeniu przy jak najmniejszym zaangażowaniu w to powierzchni mogą jedynie akustyczne systemy suchej zabudowy.

Rozwiązania:

Ściany międzypokojowe oraz ściany wydzielające korytarze zostały zabudowane w oparciu o systemowe rozwiązania RIGIPS. System ścian o podwyższonych walorach izolacyjności akustycznej Rigips 3.40.05 Aku oraz 3.40.06AKU spełnia zarówno wysokie wymogi estetyki wykonania jak również bardzo wysokie wymogi izolacyjności akustycznej na poziomie RA1=62dB co w porównaniu ze standardowym systemem jest aż o 10dB wyższym wynikiem. Całość rozwiązań dopełniły systemowe zabudowy szachtów o odporności pożarowej.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2015
Miasto Dąbrowa Górnicza
Inwestor

Hotel Commercial Investment

Wykonawca Suchej Zabudowy

Lumer, Piomar, IKA, Dębowski

Pobierz PDF Obiektu
Obiekty referencyjne