Opis obiektu:

W Łodzi znajduje się słynny zabytkowy budynek znany jako Drukarnia. W jego murach kryje się historia wolności druku – książek i dokumentów; wolność do dzielenia się wiedzą. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce w Łodzi na lokalizację akademika takiego jak BaseCamp. BaseCamp Łódź oferuje prywatne apartamenty studenckie jedno – i dwuosobowe. Każdy z nich jest wyposażony w designerskie meble, łazienkę z prysznicem oraz aneks kuchenny z umywalką, kuchenką elektryczną i lodówką. Kilka apartamentów zostało przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Kluczową zaletą BaseCamp jest lokalizacja — budynek znajduje się dokładnie naprzeciwko Uniwersytetu Łódzkiego. W podziemiach wybudowano pralnię, siłownię oraz miejsca parkingowe.Takie same projkety powstały również w Kopenhadze, Poczdamie i Lipsku.

Wyzwania:

Rewitalizacja i rozbudowa dawnej drukarni to spore wyzwanie. Budynek dodatkowo zyskał też dwie nowe kondygnacje. Zgodnie z planami inwestora zachowany został industrialny charakter tego miejsca. Dlatego tam, gdzie to było możliwe pozostawiono odsłoniętą fabryczną konstrukcję żelbetową. Żelbetowe schody w zachowanych klatkach schodowych odbudowano na kruszywie bazaltowym. Szalenie ważnym elementem było zapewnienie doskonałego komfortu akustycznego w hotelu. Dodatkowo ostatnia kondygnacja budunku wymagała zastosowania ściań na konstrukcji z profili lekkich. Sucha zabudowa to rozwiązanie, które znakomicie sprawdza się w takim miejsu. Systemy w tej technologii są lekkie, a jednocześnie spęłniają wymagane parametry.

Rozwiązania:

Aby spełnić stawiane wymagania pomiędzy mini apartamenatmi zostały zastosowane ściany akustyczne 3.40.06 AKU na konstrukcji z profili RIGIPS CW 100 ULTRASTIL® z podwójnym poszyciem. Takie rozwiązanie zapewniło wymagany efekt komfortu akustycznego. Na ostatniej kondygnacji budynku zastosowano rozwiązanie ścian ewelacyjnych z płytą Aquaroc i profili UA, dzieki temu uzuskano zamierzony efekt kondygnacji w lekkiej technologii.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2018
Miasto Łódź
Inwestor Triton Academicus Sp. z o.o.
Architekt Grupa5 Architekci
Generalny Wykonawca MCKB Sp. z o.o. - Centrala
Wykonawca Suchej Zabudowy MCKB Sp. z o.o. - Centrala
Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Piotr Kaba
(+48) 605 977 807
Piotr.Kaba@saint-gobain.com
Obiekty referencyjne