Opis obiektu:

Sky Tower to jeden z najnowocześniejszych obiektów handlowo-biurowo-mieszkaniowych w Polsce. Doskonała lokalizacja sprawia, że dla wielu stał się punktem orientacyjnym Wrocławia i miejscem spotkań. W budynku zastosowano szereg nowoczesnych i nowatorskich rozwiązań budowlanych, w tym systemy RIGIPS.

Wyzwania:

Zapewnienie izolacyjności akustycznej przegród, komfort akustyczny a także spełnienie najwyższych standardów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Rozwiązania:

W części mieszkalnej obiektu zastosowano systemy ścian działowych RIGIPS Aku, które spełniają wszelkie wymagania odnośnie izolacyjności akustycznej przegród.

Budynek spełnia także najwyższe standardy w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Zastosowano w nim nowatorskie systemowe rozwiązanie RIGIPS – obudowy ogniochronne z płyt gipsowych GLASROC F (Ridurit) taśm z włókien węglowych, które wzmacniają konstrukcje żelbetowe które zostały zastosowane dla wzmocnienia konstrukcji budynku .W części handlowej, biurowej i rekreacyjnej zastosowano liczne ściany działowe z płyt gipsowo-kartonowych RIGIPS PRO Aku, które zapewniają komfort akustyczny (zarówno izolacyjność akustyczną jak i wymaganą klasę odporności ogniowej do 120 min. oraz zastosowano sufity z wielkoformatowych płyt RIGITON charakteryzujące się wysokim poziomem dźwiękochłonności, które tworzą odpowiedni komfort akustyczny w pomieszczeniach kręgielni jak i w innych pomieszczeniach o wysokim natężeniu hałasu.

Firma RIGIPS na podstawie badań i doświadczeń na tym obiekcie jako pierwsza i jedyna uzyskała AT na zabezpieczenie konstrukcji wzmacnianych taśmami ogniowymi w klasach do 240 min. 

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2012
Miasto Wrocław
Inwestor

LC Corp SA

Architekt

Studio Architektoniczne FOLD

Generalny Wykonawca

PROTECTOR Sp. z o.o.

Wykonawca Suchej Zabudowy

DANA Wojciech Michalski

Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Ewa Filipowicz
Obiekty referencyjne