Opis obiektu:

Gemini Part Tychy to jedyne centrum handlowe w Tychach i perwszy nowowczeny obiekty tego typu w mieście. Powierzchnia handlowa to ponad 36,6 tyś. m kw., na której znaleźć można blisko 130 sklepów, punktów usługowych i restauracji. Wnętrze Galerii w głównej  mierze wykonane jest w technologii żelbetowej, posiada również szereg kratowych ustrojów stalowych m.in na przecięciach przegród p.poż. Dach wraz z konstrukcją stalową posiada posiada sporą strzałkę ugięcia. RIGIPS zaproponował indywidualne rozwiązanie w oparciu o istniejące i sprawdzone systemy. W ciągach komunikacyjnych zastosowano indywidualne rozwiązanie, dzięki któremu powstała jedyna w soim rodzaju konstrukcja sufitów akustycznych, która z jednej strony nadaje unikalny wygląd, a z drugiej poprawia akustykę wnętrza.

Wyzwania:

Głównym wyzwaniem dla firmy RIGIPS było wykonanie systemów przesównym połączeń zapewniających rozwiązaniom dobezpieczeń przeciwpożarowych pracę na konstrukcji stalowej dachu. Dodatkowym zadaniem było sporządzenie rysunków podkonstrukcji kształtującej strukturę i oddającej zamysł architekta w zakresie okładzin ścienno-sufitowych. Całosć miała sprawiać wrażenie oderwania od ścian i konstrukcji głównej budynku. Dodatkowo przy tym rozwiązaniu należało pamietać o konstrukcji, która miała na celu podtrzymywać całość sufitu w określonym miejscu i pod określonym kątem dla poszczególnych płaszczyzn elementów akustycznych.

Rozwiązania:

Stawiane wymagania zostały spełnione porzez zaadaptowanie systemowej konstrukcji oraz zastosowania opłytowania płytą Rigitone jako głównego elementu akustycznego.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2017
Miasto Tychy
Inwestor Vatra Group
Architekt Video Studio Kraków, Wojciech Kurzak
Generalny Wykonawca Mostostal Zabrze
Wykonawca Suchej Zabudowy Indeco, Quadrum, Interbau
Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Regionalny Doradca Sprzedaży
(+48) 668 311 569
Obiekty referencyjne