Opis obiektu:

EMKA to 3-kondygnacyjne centrum handlowe w Koszalinie, oddane do użytku w 2002 roku. Jest to najstarsze centrum handlowe w tym mieście. W 2017 roku zostało poddane całkowitej renowacji. Galeria Emka zajmuje 22000 m2 powierzchni skupia prawie 100 punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych, w tym sklepy i salony znanych światowych i polskich marek. W Galerii EMKA znajdują się także liczne kawiarenki i restauracje, a także salon zabaw dla dzieci. W Galerii znajdziemy także Dom Tańca i Klub Fitness dla pań.

Wyzwania:

Największym wyzwaniem było wykonanie dylatacji w sufitach akustycznych RIGITONE i GYPTONE. Zastosowane materiały doskonale wkomponowały się w estetykę obiektu handlowego, jednocześnie spełniając swoją najważniejszą funkcję - pochłaniania dzwięku. W przypadku dużych powierzchni, gdzie spotykamy szczególne nasilenie dźwięku, pochłanianie jest bardzo istotnym aspektem, z którym muszą poradzić sobie akustycy. RIGITONE znakomicie spełnia się w tej roli, o czym możemy się przekonać odwiedzając Galerię EMKA.
Poza sufitami perforowanymi w obiekcie zastosowano systemy suchej zabudowy RIGIPS w postaci ścianek działowych i sufitów monolitycznych gipsowo-kartonowych. Dzięki połączeniu tych elementów uzyskano znakomity efekt wizulany oraz akustyczny.
 

Rozwiązania:

Wykonawca zarekomendował wybór sufitów RIGITONE i GYPTONE ze względu na ich parametry akustyczne płyt. Sufity GYPTONE to nie tylko komfort akustyczny w każdym z pomieszczeń. Warto podkreślić, że płyty GYPTONE BIG są wykonane w technologii Active Air®, która redukuje stężenie szkodliwych substancji w powietrzu, zapewniając komfort czystego powietrza Użytkownikom.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2017
Miasto Koszalin
Inwestor LCP Corentin Investments Sp. z o.o.
Architekt HS99 Herman i Śmierzewski
Generalny Wykonawca DORACO
Wykonawca Suchej Zabudowy OCTOPUS PPHU Bogdan Zieliński, PRIS BIS Dorota Domrzalska, CHEM BUD Magdalena Hudy
Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Damian Seweryniak
Obiekty referencyjne