Opis obiektu:

Nowa fabryka Volkswagena powstała w Białężycach koło Wrześni w województwie Wielkopolskim. Na jej terenie od 2016 roku  produkowana jest nowa generacja modelu Volkswagen Crafter. Teren Zakładu Crafter obejmuje 220 ha, co stanowi powierzchnię 300 boisk piłkarskich. Pracuje tu blisko 3000 osób. Możliwośi produkcyjne nowej fabryki wynoszą 100 000 samochodów rocznie. Na terenie obiektu znajduje się nowoczesna lakiernia, hala budowy karoserii i montażu oraz Park Dostawców z powierzcznią logistyczną.

Wyzwania:

Ze względu na charakter obiektu, jego funkcjonalność oraz gabaryty wyzwaniem stało się zapewninie odpowiedniego komfortu akustycznego pracownikom, a przede wszystkim zniwelowanie pogłosu na hali produkcyjnej i dostoswanie warunków pracy do międzynarodowych norm. Ważnym elementem stało się również spełnienie i dostosowanie do wymagań ochrony ppoż.

Rozwiązania:

Aby sprostać wymaganiom związanym z zachowaniem odpowiedniego komfortu akustycznego zastosowaliśmy specjalnie do tego celu przeznaczoną okładzinę akustyczną w systemie 3.21.10 AKU  (system dźwiękoizolacyjny mocowany na profilach RIGIPS CD 60 ULTRASTIL® i uchwytach akustycznych ES). Zadaniem zastosowanej okładziny miało być podniesienie izolacyjności akustycznej ściany z bloczków silikatowych o niskiej gęstości. Zastosowane sufity akustyczne w systemie 4.07.20 z płytami Gyptone BIG Quattro 44 ( sufit podwieszany monolityczny perforowany mocowany na konstrukcji krzyżowej z profili CD 60), miały za zadanie spełnić wymagania akustyczne panujące na hali produkcyjnej. Zgodnie z normami bezpieczeństwa pożarowego zastosowano ściany wydzielenia pożarowego z połączeniem teleskopowym.

Zastosowane rozwiązania gwarantują pełen komfort i bezpieczeństwo pracy.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2016
Miasto Września
Inwestor VW Group
Architekt Assmann Baraten+Planen Gmbh
Generalny Wykonawca Strabag Sp. z o.o., Hochtief Polska odział Poznań
Wykonawca Suchej Zabudowy Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A, Eurogips Sp. z o.o
Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Damian Seweryniak
Obiekty referencyjne