Opis obiektu:

 ETC Swarzędz to jedno z najstarszych centrów handlowych w Wielkopolsce. Modernizacja obiektu trwała od lipca 2016 roku, prace obejmowały przede wszystkim połączenie trzech oddzielnych budynków w jeden, który zyskał nowoczesną, odświeżoną fasadę. W obiekcie utworzony został nowy układ komunikacyjny z przestronnymi korytarzami, wzbogacony został także o udogodnienia dla rodzin oraz osób niepełnosprawnych. Powiększony został również parking, który mieści  750 bezpłatnych miejsc postojowych oraz stojaki na rowery. ETC Swarzędz po modernizacji zajmuje 20 tys. mkw

Wyzwania:

ETC Swarzędz ma ugruntowane tradycje handlowe i funkcjonuje od ponad 20 lat. Wraz z modernizacją udało się wnieść nową jakość. Oddany do użytku mieszkańców nowoczesny obiekt, dostosowany jest do współczesnych standardów oraz oczekiwań konsumentów. Największym wyzwaniem w tym obiekcie było wykonanie ścian wysokich w systemie 3.40.102 (na konstrukcji z profili CW 100 ULTRASTIL i UW 100 ULTRASTIL z potrójnym poszyciem płytą gipsowo-kartonową RIGIPS PRO gr. 12,5 mm) , które omijały by usytuowane w górnej części pomieszczeń kanały wentylacyjne o szerokości 1800 mm. Było to konieczne do uzyskania odpowiedniej statyki ścian. Zgodnie z wizją projektanta wykonane zostały również ściany łukowe z wykorzystaniem systemu dźwiękoizolacyjnego dla zapewnienia jak najlepszego komfortu.

Rozwiązania:

Aby sprostać wyzwaniom stawianym przez inwestora zastosowane zostały odpowiednie systemy suchej zabudowy gwarantujace bezpieczenstwo i komfort przebywania w budynku. Ściany łukowe wykonano w systemie 3.40.06 na konstrukcji z profili CW 100 ULTRASTIL i UW 100 ULTRASTIL z podwójnym poszyciem płytą gipsowo-kartonową RIGIPS PRO lub RIGIPS 4PRO gr. 12,5 mm. Zastosowane zostały dodatkowe wzmocnienia, zastrzały, ściany łukowe, zagęszczenie profili oraz nacinanie. Wszystkie te zabiegi dały satysfakcjonujący efekt końcowy.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2017
Miasto Swarzędz
Inwestor Capital Park Sp. z .o.o
Architekt Woźniak Projekt
Generalny Wykonawca Korporacja Budowlana Doraco Sp.z o.o.
Wykonawca Suchej Zabudowy Mawex
Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Damian Seweryniak
Obiekty referencyjne