Opis obiektu:

Luksusowy apartamentowiec położony w samym sercu Warszawy, zaprojektowany przez światowej sławy architekta - Daniela Libeskinda. To najwyższa wieża mieszkalna tej klasy w Unii Europejskiej — 192 metry, 52 piętra i 287 unikalnych apartamentów. Dla mieszkańców udostępniony jest 25m długości basen, siłownia, zewnętrzne jacuzzi, gabinety masażu, sauna fińska, łaźnia, przestronny taras z leżakami, dwie sale konferencyjne, sala kinowa z symulatorem do gry w golfa, pokój zabaw dla dzieci, piwniczka do starzenia i degustacji win.

Partnerem wykonawczym realizacji w zakresie wykończenia wnętrz był RIGIPS. Dzięki zaproponowanym przez nas systemom udało się rozwiązać niebagatelny problem konieczności zastosowania sufitów kasetonowych w pomieszczeniach mieszkalnych.

Wyzwania:

Złota 44 to najbardziej nowoczesny apartamentowiec w Polsce. Co za tym idzie zastosowano w nim wiele rozwiązań innowacyjnych i jedynych w swoim rodzaju. Jednym z nich są fankoile  w korytarzach, kuchniach i salonach. Na etapie projektowania pojawił się problem jak w estetyczny sposób zabudować  instalacje w przestrzeni sufitowej bez konieczności stosowania tysięcy klap rewizyjnych. Firma RIGIPS zaproponowała architektom rozwiązanie w postaci sufitów kasetonowych GYPTONE Base33 o szerokości panela 300 mm i długości indywidualnie dopasowanej do potrzeb danego pomieszczenia – całkowicie demontowalnych, samonośnych, trwałych i wykonanych w technologii ActivAir (eliminujące formaldehyd z powietrza). Po analizie akustycznej urządzeń, jakie miały zostać zamontowane ponad sufitem okazało się, że GYPTONE Plank Base33 nie spełni tak wysokich wymogów izolacyjności akustycznej.

Rozwiązania:

Wraz z działem technicznych nasz doradca projektowy znalazł rozwiązanie. Do płyty GYPTONE Plank Base33 od góry została doklejona za pomocą specjalnej dwustronnej taśmy RIGIPS płyta GK typu A. Zwiększając masę panela sufitowego podnieśliśmy izolacyjnośc akustyczną o 5 dB. Ponadto nad sufitem pod samym fankoilem zamocowano wełnę akustyczną Ecophon. Takie rozwiązanie zapewniło wymaganą izolacyjność akustyczną i zostało zastosowane na każdym z 52 pięter, praktycznie w większości apartamentów. 

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2017
Miasto Warszawa
Inwestor

BBI Development

Architekt

Daniel Libeskind

Generalny Wykonawca

WARBUD

Wykonawca Suchej Zabudowy

TML-Bud, TSB Piekutowski, Indeco, Tetris-Neoświat, Hirsch Katowice

Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Michał Galbarczyk
Obiekty referencyjne