Opis obiektu:

Nowoczesny biurowiec położony w centrum Poznania w bezpośredniej bliskości najważniejszych obiektów biznesowych, handlowych i kulturalnych. Bliskość terenów zielonych
oraz obiektów sportowych sprzyja aktywnej rekreacji. Budynek idealnie wpisuje się w miejskie otoczenie oraz w historię miasta.

Wyzwania:

Największym wyzwaniem przy realizacji tej inwestycji było zapewnienie komfortu akutycznego w pomieszczeniach oraz utrzymanie wysokich standardów zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Jest to warunek niezbędny do sprawnego funkcjonowania każdej organizacji. Dlatego w budynku zostały zastosowane rozwiązania suchej zabudowy, które pozwalają na elastyczną aranżację wnętrz i dopasowanie ich do różnorodnych funkcji wynikających z charakteru budynku.

Rozwiązania:

Aby sprostać stawianym nam wymaganiom zastosowaliśmy rozwiązania mające na celu uzyskanie idealnego komfortu w pomieszczeniach. Ściany działowe wykonano z zastosowaniem płyt RIGIPS PRO AKU na konstrukcji z profili CW 75 ULTRASTIL® Aku i UW 75 ULTRASTIL® z podwójnym poszyciem. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskaliśmy bardzo wysokie parametry izolacyjności a niskie masy przegród bardzo ułatwiły dowolność w aranżacji. Dzięki niewielkiej grubości przegród otrzymaliśmy wysoką efektywność wykorzystania powierzchni.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2017
Miasto Poznań
Inwestor Skanska Property Poland Sp. z o.o.
Architekt CDF Architekci
Generalny Wykonawca Skanska S.A. odział Budownictwa Ogólnego
Wykonawca Suchej Zabudowy M&M Usługi Budowlane, Robas, Budled
Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Damian Seweryniak
Obiekty referencyjne