Oddychaj pełną piersią!

Aby pozbyć się zanieczyszczeń, nie wystarczy tylko szczelnie zamknąć okna. Ich źródła często znajdują się w każdym pomieszczeniu – są to przedmioty codziennego użytku, jak  meble wykonane z płyt wiórowych, wykładziny podłogowe, farby i lakiery, środki chemiczne, a nawet kolorowe czasopisma oraz niskiej jakości  materiały budowlane. Nawet niewielkie stężenia substancji szkodliwych mogą być przyczyną podrażnień błon śluzowych, bólu głowy, kłopotów z sennością i koncentracją.

W jaki sposób można poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach?

Eliminacja źródeł zanieczyszczeń nie zawsze jest możliwa, a  oczyszczanie go za pomocą specjalnych filtrów bywa uciążliwe. Aby zapewnić sobie długotrwały efekt, zalecamy stosowanie odpowiednich materiałów budowlanych, które  wpływają na  poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach.

Przykładem takiego materiału jest gips, który posiada szereg zalet:

  • zapewnia optymalny poziom wilgoci, pochłaniając ją lub oddając,
  • nie pyli i nie posiada włókien,
  • nie zawiera szkodliwych związków chemicznych.

Dodatkowo płyty gipsowo-kartonowe z funkcją Activ’Air® redukują aż do 80% stężenie znajdującego się w powietrzu  szkodliwego formaldehydu.

RIGIPS Activ’Air® to rozwiązania szczególnie polecane do budownictwa mieszkaniowego, biur, hoteli, szkół czy szpitali, idealnie nadające się  do pomieszczeń, w których przebywają alergicy oraz dla rodzin z  dziećmi. Produkty z funkcją Activ’Air® doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których przebywamy znaczną ilość czasu i wszędzie tam, gdzie chcemy dodatkowo zadbać o zdrowie użytkowników pomieszczeń, w tym członków naszej rodziny.

Badania przeprowadzone w Polsce i zagranicą (w Instytucie Techniki Budowlanej) potwierdziły skuteczność działania produktów Activ'Air® na przykładzie formaldehydu. Dzięki ich zastosowaniu stężenie formaldehydu w powietrzu zmniejsza się od 60 do 80 %, w zależności od ilości zastosowanych płyt Activ'Air® w danym pomieszczeniu i kształtuje się następująco:

1. sam sufit - redukcja stężenia formaldehydu o 60%

2. same ściany - redukcja stężenia formaldehydu o 70%

3. sufit i ściany - redukcja stężenia formaldehydu o 80%

Wszystkie produkty Activ'Air mogą być malowane farbami przepuszczającymi powietrze (np. akrylowymi), ponieważ nie  zmniejsza to ich skuteczności. Gwarantowany czas skutecznego działania jest bardzo długi – wynosi minimum 50 lat.

Zadbaj o zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. Oddychaj czystym powietrzem każdego dnia!