Strona główna » Systemy i produkty » Produkty » Płyty » Płyty gipsowo-kartonowe RIGIPS PRO

Płyty gipsowo-kartonowe RIGIPS PRO

Płyta gipsowo-kartonowa z miarką. Jedyna na rynku płyta g-k w standardzie PRO, który łączy w sobie wiele unikalnych cech:

  • Unikalny kształt krawędzi PRO
  • Niewielka grubość krawędzi (tylko 1 mm) zapewnia maksymalną wytrzymałość połączeń
  • Nadrukowana miarka na krawędzi do szybkiego i łatwego rozmieszczenia wkrętów oraz wykonywania cięć płyty bez konieczności kłopotliwego odmierzania
  • Praktycznie zupełnie płaska spoina, bez efektu „wybrzuszenia”
  • Wysokiej jakości i gęstości rdzeń gipsowy
  • 3-warstwowy karton o wysokiej gładkości
  • Minimalne ryzyko pęknięć
  • Precyzyjny i szybki montaż
  • Oszczędność materiału – mniejsze zużycie mas szpachlowych
  • Trwałość
PRODUKTY

płyta dźwiękoizolacyjna o zwiększonej izolacyjności akustycznej i wilgotności pomieszczeń, typ H2

Płyta gipsowo-kartonowa dźwiękoizolacyjna RIGIPS PRO Aku do systemów akustycznych, dźwiękoizolacyjnych, przeznaczona do montażu w pomieszczeniach wilgotnych.
Rdzeń gipsowy zawiera specjalne włókna mineralne i inne dodatki, które mają na celu ograniczenie przenikania energii dźwiękowej oraz pochłaniania wilgoci. Ich kontrolowana gęstość poprawia właściwości produktu przy zastosowaniach w systemach z wymaganą podwyższoną izolacyjnością akustyczną.
Kolor – zielony karton oznaczony czarnym napisem.

płyta impregnowana, ogniochronna

płyta gipsowo-kartonowa impregnowana, typ H2

Płyta o poręcznym formacie, łatwa w transporcie (mieści się do windy czy samochodu kombi), niebrudząca (zagruntowane krawędzie cięte),  impregnowana, w zielonym kartonie (typ H2).

Do wykonywania poszyć lub okładzin lekkich systemów okładzin ściennych, ścian działowych, sufitów podwieszanych oraz zabudowy poddaszy.

płyta impregnowana

Płyta gipsowo-kartonowa RIGIPS PRO Hydro przeznaczona do montażu w pomieszczeniach wilgotnych.
Kolor – zielony karton oznaczony czarnym napisem.

płyta gipsowo-kartonowa typ A

Płyta o poręcznym formacie, łatwa w transporcie (mieści się do windy czy samochodu kombi), w białym kartonie (typ A), niebrudząca (zagruntowane krawędzie cięte).

Do wykonywania poszyć lub okładzin lekkich systemów okładzin ściennych, ścian działowych, sufitów podwieszanych oraz zabudowy poddaszy.

płyta ogniochronna

płyta standardowa

Płyta gipsowo-kartonowa RIGIPS PRO do wykonywania poszyć lub okładzin lekkich systemów okładzin ściennych, ścian działowych, sufitów podwieszanych oraz zabudowy poddaszy, w tym o deklarowanej izolacyjności akustycznej.