Strona główna » Systemy i produkty » Produkty » Akcesoria i narzędzia

Akcesoria i narzędzia

Akcesoria i narzędzia

Akcesoria montażowe RIGIPS gwarantują bezpieczny montaż systemów suchej zabudowy.

PRODUKTY

Stanowi ona izolację przeciwwilgotnościową i stosuje się ją w celu zapobiegania podciąganiu kapilarnemu wody z podłoża przez ścianę lub jej migrację z jednej części ściany do drugiej. Taśma bitumiczna dostępna jest w wymiarach odpowiadających grubości bloczków gipsowych tj.: 80 mm i 100 mm. Grubość taśmy wynosi ok.2,75 mm.

Przed zastosowaniem taśmy bitumicznej należy upewnić się, że podłoże jest równe. W przypadku dużych nierówności, należy je wyrównać najpierw zaprawą cementową. Taśmę przykleja się do podłoża za pomocą kleju gipsowego, a następnie wyrównuje za pomocą 2-metrowej łaty.

Stosuję się ją na połączenia przegród z istniejącymi ścianami lub stropem. Zadaniem przekładki jest oddylatowanie dwóch konstrukcji w celu uniknięcia pęknięć, będących efektem powstających naprężeń pomiędzy przegrodą, a ścianą lub stropem. Przekładkę z naturalnego korka prasowanego mocuje się za pomocą kleju gipsowego. Przekładki dostępne są w rozmiarach odpowiadających grubościom bloczków gipsowych tj.: 80 mm i 100 mm.

do mocowania płyt gipsowo-kartonowych do pro?li ościeżnicowych z blachy 2,0 mm

do mocowania płyt gipsowo-kartonowych do pro?li z blachy 0,6 mm

do mocowania płyt gipsowo-kartonowych do łat drewnianych