Strona główna » Systemy i produkty » Produkty » Akcesoria i narzędzia » Akcesoria Rigiroc

Akcesoria Rigiroc

Wykonanie ściany w technologii bloczka gipsowego Rigiroc wymaga zastosowania nie tylko samych bloczków gipsowych, łączonych za pomocą kleju gipsowego, ale również odpowiednich akcesoriów służących m.in. do połączenia wznoszonej przegrody ze stropem oraz ścianami istniejącymi.

PRODUKTY

Stanowi ona izolację przeciwwilgotnościową i stosuje się ją w celu zapobiegania podciąganiu kapilarnemu wody z podłoża przez ścianę lub jej migrację z jednej części ściany do drugiej. Taśma bitumiczna dostępna jest w wymiarach odpowiadających grubości bloczków gipsowych tj.: 80 mm i 100 mm. Grubość taśmy wynosi ok.2,75 mm.

Przed zastosowaniem taśmy bitumicznej należy upewnić się, że podłoże jest równe. W przypadku dużych nierówności, należy je wyrównać najpierw zaprawą cementową. Taśmę przykleja się do podłoża za pomocą kleju gipsowego, a następnie wyrównuje za pomocą 2-metrowej łaty.

Stosuję się ją na połączenia przegród z istniejącymi ścianami lub stropem. Zadaniem przekładki jest oddylatowanie dwóch konstrukcji w celu uniknięcia pęknięć, będących efektem powstających naprężeń pomiędzy przegrodą, a ścianą lub stropem. Przekładkę z naturalnego korka prasowanego mocuje się za pomocą kleju gipsowego. Przekładki dostępne są w rozmiarach odpowiadających grubościom bloczków gipsowych tj.: 80 mm i 100 mm.