Strona główna » Systemy i produkty » Produkty » Masy

Masy

Masy RIGIPS

Oferta RIGIPS obejmuje masy szpachlowe konstrukcyjne, przeznaczone do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych, oraz masy finiszowe, służące do ostatecznego wygładzania połączeń płyt.

PRODUKTY

konstrukcyjna masa do szpachlowania połączeń płyt g-k

Jako jedyna masa konstrukcyjna, w połączeniu z taśmą zbrojącą, gwarantuje brak pęknięć przy tak dużych obciążeniach.

lekka masa szpachlowa do wstępnego szpachlowania z taśmą zbrojącą i finiszowego szpachlowania płyt g-k

Premium Light to najwyższej jakości lekka masa szpachlowa wytworzona na bazie precyzyjnie dobranych składników: co-polimerów lateksowych oraz najdrobniejszych mączek dolomitowych. Unikalny skład produktu pozwolił na wytworzenie lekkiej masy szpachlowej, która powoduje, że praca jest bardzo łatwa i szybka, a przy tym uzyskana jakość powierzchni jest bardzo wysoka.

masa szpachlowa konstrukcyjna

Masa uniwersalna, gwarantuje doskonały efekt na każdym etapie pracy: od początku do końca.

konstrukcyjna masa szpachlowa

do spoinowania wszystkich typów płyt gipsowo-kartonowych z użyciem taśmy, naroży i miejsc mocowań

gipsowa masa wykończeniowa

jest elementem systemu Rigips Start+ i Rigips Finisz+. Służy do ostatecznego wygładzania połączeń płyt gipsowo-kartonowych zgodnie ze standardem PSG2 (Q2) oraz całych powierzchni płyt wg. standardu PSG3 (Q3) i PSG4 (Q4). Może być również stosowana do wygładzania tynków gipsowych, tynków cementowo-wapiennych oraz ścian z bloczków gipsowych Rigiroc™.

finiszowa masa szpachlowa do końcowego szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych w celu uzyskania wysokiej jakości wykończenia.

wysokowydajna gładź szpachlowa do aplikacji tradycyjnej lub bezpyłowej

Rimano Glet XL to tynk gipsowy drobnoziarnisty, do wykonywania ostatecznej warstwy na ścianach i sufitach przed malowaniem, tapetowaniem itp. w wewnętrznych pomieszczeniach budynków.

bezpyłowa gładź gipsowa do wykańczania powierzchni ścian i sufitów

Gładź gipsowa Multi-Finish służy do pokrywania tynków cementowo-wapiennych, gipsowych, równych gładkich betonów, płyt gipsowo-kartonowych. Produkt wymaga specjalnej techniki nakładania tzw.skimmingu. Produkt przeznaczony jest dla przeszkolonych fachowców.

do przyklejania płyt gipsowo - kartowych

Przeznaczony jest do wewnętrznych robót budowlanych. Może być stosowany do mocowania płyt gipsowo-kartonowych do różnych podłoży mineralnych: z cegły ceramicznej, silikatowej, gazobetonu, betonu, wypraw tynkarskich cementowo-wapiennych i cementowych, bloczków gipsowych.

klej gipsowy przeznaczony do łączenia bloczków gipsowych

Klej gipsowy Rigiroc™ (PN-EN 12860) przeznaczony jest do łączenia bloczków gipsowych zwykłych oraz wodoodpornych. Produkt ten nadaje się również do szpachlowania powierzchni ścian.

Do klejenia płyt gipsowo-włóknowych w klejonej technice połaczeń płyt Rigidur w budowie ścianek działowych lub okładzin ściennych.

Do klejenia elementow suchego jastrychu Rigidur na zakładkach połaczeniowych i sklejania dodatkowej warstwy płyt Rigidur do elementów suchego jastrychu.