Strona główna » Systemy i produkty » Produkty » Masy

Masy

Masy RIGIPS

Oferta RIGIPS obejmuje masy szpachlowe konstrukcyjne, przeznaczone do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych, oraz masy finiszowe, służące do ostatecznego wygładzania połączeń płyt.

PRODUKTY

konstrukcyjna masa do szpachlowania połączeń płyt g-k

Jako jedyna masa konstrukcyjna, w połączeniu z taśmą zbrojącą, gwarantuje brak pęknięć przy tak dużych obciążeniach.

lekka masa szpachlowa do wstępnego szpachlowania z taśmą zbrojącą i finiszowego szpachlowania płyt g-k

Premium Light to najwyższej jakości lekka masa szpachlowa wytworzona na bazie precyzyjnie dobranych składników: co-polimerów lateksowych oraz najdrobniejszych mączek dolomitowych. Unikalny skład produktu pozwolił na wytworzenie lekkiej masy szpachlowej, która powoduje, że praca jest bardzo łatwa i szybka, a przy tym uzyskana jakość powierzchni jest bardzo wysoka.

masa szpachlowa konstrukcyjna

Masa uniwersalna, gwarantuje doskonały efekt na każdym etapie pracy: od początku do końca.

konstrukcyjna masa szpachlowa

do spoinowania wszystkich typów płyt gipsowo-kartonowych z użyciem taśmy, naroży i miejsc mocowań

gipsowa masa wykończeniowa

jest elementem systemu Rigips Start+ i Rigips Finisz+. Służy do ostatecznego wygładzania połączeń płyt gipsowo-kartonowych zgodnie ze standardem PSG2 (Q2) oraz całych powierzchni płyt wg. standardu PSG3 (Q3) i PSG4 (Q4). Może być również stosowana do wygładzania tynków gipsowych, tynków cementowo-wapiennych oraz ścian z bloczków gipsowych Rigiroc™.

finiszowa masa szpachlowa do końcowego szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych w celu uzyskania wysokiej jakości wykończenia.

wysokowydajna gładź szpachlowa do aplikacji tradycyjnej lub bezpyłowej

Rimano Glet XL to tynk gipsowy drobnoziarnisty, do wykonywania ostatecznej warstwy na ścianach i sufitach przed malowaniem, tapetowaniem itp. w wewnętrznych pomieszczeniach budynków.

bezpyłowa gładź gipsowa do wykańczania powierzchni ścian i sufitów

Gładź gipsowa Multi-Finish służy do pokrywania tynków cementowo-wapiennych, gipsowych, równych gładkich betonów, płyt gipsowo-kartonowych. Produkt wymaga specjalnej techniki nakładania tzw.skimmingu. Produkt przeznaczony jest dla przeszkolonych fachowców.

do przyklejania płyt gipsowo - kartowych

Przeznaczony jest do wewnętrznych robót budowlanych. Może być stosowany do mocowania płyt gipsowo-kartonowych do różnych podłoży mineralnych: z cegły ceramicznej, silikatowej, gazobetonu, betonu, wypraw tynkarskich cementowo-wapiennych i cementowych, bloczków gipsowych.

klej gipsowy przeznaczony do łączenia bloczków gipsowych

Klej gipsowy Rigiroc™ (PN-EN 12860) przeznaczony jest do łączenia bloczków gipsowych zwykłych oraz wodoodpornych. Produkt ten nadaje się również do szpachlowania powierzchni ścian.

Specjalna masa natryskowa (tynk) przeznaczona do mechanicznego wykonywania wewnątrz budynków zabezpieczeń ogniochronnych następujących elementów:

  • stalowych konstrukcji wykonanych z zamkniętych i otwartych profili
  • konstrukcyjnych elementów żelbetowych
  • stropów żelbetowych na blasze trapezowej
  • elementów z materiałów ceramiczno-cementowych
  • metalowych kanałów

 

Produkt charakteryzuje się wysoką trwałością, doskonałą przyczepnością do podłoża, prostą i szybką aplikacją. Jest przyjazny dla zdrowia i środowiska naturalnego. Przy oddziaływaniu wysokich temperatur nie wydziela toksycznych substancji i dymów –posiada klasę reakcji na ogień A1.

Spełnia wymagania normy EN 13279-1.

Klasyfikacja ogniowe:

  • Fires – CR- 235-13-AUPE
  • Fires – CR- 238-13-AUPE
  • Fires – CR- 240-13-AUPE
  • Aprobata Techniczna: w opracowaniu

 

Deklaracja właściwości użytkowych: Nr DoP-igniver-01

Do klejenia płyt gipsowo-włóknowych w klejonej technice połaczeń płyt Rigidur w budowie ścianek działowych lub okładzin ściennych.

Do klejenia elementow suchego jastrychu Rigidur na zakładkach połaczeniowych i sklejania dodatkowej warstwy płyt Rigidur do elementów suchego jastrychu.