Strona główna » Systemy i produkty » Produkty » Masy » Kleje gipsowe » Klej gipsowy Rigiroc™

Kleje gipsowe

Klej gipsowy Rigiroc™

klej gipsowy przeznaczony do łączenia bloczków gipsowych

Klej gipsowy Rigiroc™

Klej gipsowy Rigiroc™ (PN-EN 12860) przeznaczony jest do łączenia bloczków gipsowych zwykłych oraz wodoodpornych. Produkt ten nadaje się również do szpachlowania powierzchni ścian.

Rodzaj kleju (klej do):
ASORTYMENT
Nr art. Nazwa produktu Jednostka miary Cena netto za jednostkę [PLN]
11515654 Klej gipsowy Rigiroc 25 kg wor 52.5

Sposób użycia:

Do wiaderka należy wlać wodę, a następnie wsypać klej w proporcjach 1,5 kg kleju na 1 litr wody.

Wymieszać ręcznie lub mechanicznie mieszadłem wolnoobrotowym do uzyskania jednorodnej konsystencji.

Zaprawę klejową Rigiroc rozprowadzać równomiernie na krawędziach bloczka (we wpustach). Następnie zdecydowanym ruchem dostawić kolejny element tak, aby nadmiar kleju wypłynął ze spoiny. Zaprawą tą zaszpachlować miejsce połączenia. Klej należy zużyć w ciągu 60 minut od wymieszania z wodą.

Właściwości:

Klej należy zużyć w ciągu 60 minut od wymieszania z wodą. W tym czasie należy przeprowadzić montaż i pozycjonowanie klejonych bloczków. Nie zużyty, twardniejący zaczyn nie nadaje się do powtórnego zarobienia wodą i należy go wyrzucić. Użycie zbyt dużej ilości wody do przygotowania zaczynu gipsowego może pogorszyć wszystkie jego cechy, tj.: wytrzymałość na ściskanie, wytrzymałość na zginanie, przyczepność do podłoża, czas wiązania.

Zalety:

Klej gipsowy Rigiroc jest produktem uniwersalnym, przeznaczonym do montażu bloczków zwykłych i wodoodpornych. Zaprawa gipsowa posiada wysoką plastyczność przez co pozycjonowanie bloczków może być bardziej precyzyjne.