Opis obiektu:

Zaprojektowany od podstaw, położony w bezpośrednim sąsiedztwie Aquaparku Nemo i posiadający do niego bezpośrednie podziemne wejście, czterogwiazdkowy hotel wyposażony w 160 klimatyzowanych pokoi, 6 sal konferencyjnych oraz salę balową. Hotel nastawiony jest na klienta biznesowego, ale wychodząc naprzeciw np. koszykarzom w niektórych pokojach swoje miejsce znajdują przedłużane łóżka. Wszystkie wydzielenia ze względu na stawiane im bardzo wysokie wymagania izolacyjności akustycznej zostały wykonane w oparciu o systemy akustyczne AKU firmy RIGIPS

Wyzwania:

Głównym parametrem jaki stanowi o jakości przebywania w hotelu jest cisza. Po całym dniu podróży czy spotkań biznesowych jedni klienci chcą wypocząć, inni popracować lub wciąż jeszcze porozmawiać. Cisza to najtrudniejszy do uzyskania punkt, stanowiący o komforcie wypoczynku. Sprostać temu założeniu przy jak najmniejszym zaangażowaniu w to powierzchni mogą jedynie akustyczne systemy suchej zabudowy.

Rozwiązania:

Ściany międzypokojowe oraz ściany wydzielające korytarze zostały zabudowane w oparciu o systemowe rozwiązania RIGIPS. System ścian o podwyższonych walorach izolacyjności akustycznej Rigips 3.40.05 Aku oraz 3.40.06AKU spełnia zarówno wysokie wymogi estetyki wykonania jak również bardzo wysokie wymogi izolacyjności akustycznej na poziomie RA1=62dB co w porównaniu ze standardowym systemem jest aż o 10dB wyższym wynikiem. Całość rozwiązań dopełniły systemowe zabudowy szachtów o odporności pożarowej.

Dane obiektu
Rok zakończenia inwestycji 2015
Miasto Dąbrowa Górnicza
Inwestor

Hotel Commercial Investment

Wykonawca Suchej Zabudowy

Lumer, Piomar, IKA, Dębowski

Pobierz PDF Obiektu

Kontakt do Doradcy

Krzysztof Romańczuk
Obiekty referencyjne