Główne założenia projektu

Wychodzimy z założenia, że ważne są nie tylko solidne materiały i sprawdzone metody budowy domów, ale także samopoczucie ich mieszkańców.

Poszukiwania idealnego modelu budownictwa rozpoczęły się w 2004 roku, kiedy eksperci Grupy Saint-Gobain opracowali standard dla budownictwa mieszkaniowego. Pierwszy dom został wybudowany we Francji. Z kolei w Polsce pierwsza inwestycja w standardzie została wzniesiona w Stawigudzie koło Olsztyna w 2014 roku.

Fundamentem koncepcji MULTICOMFORT jest zapewnienie komfortu termicznego, akustycznego, dobrej jakości powietrza i wizualnego. Domy z certyfikatem są efektywne energetycznie, bezpieczne i przyjazne dla zdrowia oraz środowiska. Uzupełnieniem dla wymogów technicznych i rekomendowanych warstw budowalnych standardu jest model realizacji inwestycji opracowany we współpracy z partnerami: Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz deweloperami.

Wszystkie domy wybudowane zgodnie ze standardem MULTICOMFORT Saint-Gobain i zweryfikowane z udziałem Krajowej Agencji Poszanowania Energii otrzymują certyfikat zgodności. Każdy inwestor może podjąć się budowy w standardzie i wówczas ubiegać się o dokument certyfikacyjny.

Jaki jest wkład RIGIPS w ten projekt

Systemowe rozwiązania RIGIPS przeznaczone do wykonywania suchej zabudowy gwarantują wyjątkowo trwałe i estetyczne wykończenie wnętrz mieszkalnych oraz biurowych.

Wysoka jakość stosowanych materiałów oraz innowacyjność technologii pozwalają zapewnić użytkownikom pomieszczeń bezpieczeństwo przeciwpożarowe, ochronę przed hałasem oraz odpowiedni mikroklimat.

Produkty RIGIPS doskonale współgrają z ofertą marki ISOVER, tworząc systemy o wysokiej izolacyjności cieplnej i akustycznej. 

RIGIPS wnosi wysoką jakość do standardu MULTICOMFORT Saint-Gobain dostarczając systemy do czterech głównych komfortów:

 

Zarówno ściany działowe, jak i poddasza oraz okładziny ścienne i sufitowe są dostępne w ramach systemu RIGIPS.

Płyty gipsowo-kartonowe, takie jak:

RIGIPS PRO™ Activ’Air® typ A

RIGIPS 4PRO™

RIGIPS PRO Duraline typ DFRIEH1

Masy szpachlowe:

RIGIPS Vario

Profile:

RIGIPS ULTRASTIL®

Akcesoria, takie jak:

RIGIPS NO-COAT FLEXIBLE CORNER

skontaktuj się

Wybierz Swoją lokalizację: