Strona główna » Dla klientów indywidualnych » Systemy suchej zabudowy » Jak zapewnić właściwą realizację prac wykonawczych?
Jak zapewnić właściwą realizację prac wykonawczych?

Jak dobrać odpowiednie materiały?

Każdy system w dużym przybliżeniu składa się z konstrukcji, opłytowania, wypełnienia materiałem izolacyjnym oraz wykończeniem (masami szpachlowymi). Wszystkie te elementy mają duży wpływ na prawidłowe wykonanie zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych. Rigips w swojej ofercie posiada produkty, które zostały przebadane w systemach suchej zabudowy i dają gwarancję wykonania zabudowy zgodnej z najwyższymi wymaganiami technologii. Posiadamy na to aprobaty techniczne wydane przez Instytut Techniki Budowlanej.

Jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

Wybierając wykonawcę należy zwrócić uwagę czy firma została przeszkolona z wykonywania systemów suchej zabudowy wnętrz. Potwierdzeniem tego jest wydana przez Rigips licencja lub dyplom ukończenia szkolenia.

Jak dopilnować poprawnego wykonania zabudowy?

Mając nawet najlepszego wykonawcę dobrze jest przypilnować robót na budowie w myśl przysłowia „strzeżony zawsze ubezpieczony". Systemy suchej zabudowy wymagają przypilnowania prac zanikających. Co to znaczy? Nie wystarczy przyjść i obejrzeć zabudowę po pomalowaniu. Prawidłowo wykonana zabudowa wymaga właściwego wykonania konstrukcji, dokładnego ułożenia wełny, prawidłowego szpachlowania z użyciem taśm zbrojących i innych elementów.

W celu ułatwienia Państwu odbiorów, do broszury dołączyliśmy „kwestionariusz odbioru prac”.

Wydrukuj kwestionariusz odbioru prac
 

Jak zapewnić właściwą realizację prac wykonawczych?