Strona główna » Aktualności » Aktualności » Rigips Partnerem aranżacji Centrum Festiwalowego Łódź Design Festival
Rigips Partnerem aranżacji Centrum Festiwalowego Łódź Design Festival

Łódź Design Festival jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęconych sztuce projektowania. Dzięki niemu miasto na kilkanaście dni zamienia się w stolicę życia artystycznego. W tegoroczną, VII edycję festiwalu, odbywającą się w terminie 17-27 października 2013, po raz pierwszy zaangażowała się marka Rigips. Produkty Rigips – Profile ULTRASTIL®, zostały użyte jako wiodący element zabudowy Wystawy Zamieszkiwanie.

Centralnym punktem festiwalu Łódź Design jest zawsze tematyczny program główny, składający się z wystaw kuratorskich. Tym razem struktura programu festiwalu została podzielona na 3 bloki tematyczne: SPOŻYWANIE, ZAMIESZKIWANIE oraz EMPATIA. Wpisują się one w hasło tegorocznej edycji: It's all about humanity . Wystawa ZAMIESZKIWANIE to, jak to opisali organizatorzy, „prezentacja sposobów zamieszkiwania we współczesnym mieście polskim, które potencjalnie mogą być źródłem przemian społecznych".

Tłem do eksponatów wystawy są oryginalne instalacje z profili ULTRASTIL®. Profile są nie tylko elementem konstrukcyjnym lekkich przepierzeń stanowiących bazę dla eksponatów i dzielących wystawę na segmenty, ale też niezwykle ciekawym elementem samej aranżacji. Ażurowe konstrukcje z profili ULTRASTIL®, doskonale wpisują się w surowy charakter budynku, w którym znalazły się najważniejsze wystawy festiwalu. Jest to element tak intrygujący, że zdecydowanie zwraca uwagę zwiedzających.

ultrastil_parter.jpg

Profile ULTRASTIL® można znaleźć również na parterze – w głównym holu, gdzie mieści się czasowe biuro Festiwalu, kawiarnia, punkty handlowe z designerskimi gadżetami, księgarnia oraz prezentacje innych partnerów Festiwalu.

ultrastil_poddasze.jpg

Profile ULTRASTIL®, zazwyczaj ukryte w ścianie, pod płytą gipsowo-kartonową, na poddaszu lub w suficie podwieszanym, lśnią w dobrze doświetlonych wnętrzach Centrum Festiwalowego , przy ulicy Targowej 35, a wieczorne oświetlenie jeszcze lepiej eksponuje zabudowę zaprojektowaną przez pracownię projektową Medusa Group – autorów koncepcji zabudowy i stałych partnerów biznesowych Rigips.

program.jpg

Festiwal Łódź Design trwa do końca tego tygodnia, zapraszamy zatem do zwiedzania wystaw i przekonania się na własne oczy jak doskonale prezentują się profile ULTRASTIL®.

GALERIA