Strona główna » Systemy i produkty » Systemy » Specjalne systemy dźwiękoizolacyjne
Specjalne systemy dźwiękoizolacyjne

AKU

Coraz ważniejszym zagadnieniem dla architektów i projektantów jest efektywna ochrona przeciwko hałasowi w budynku. Spokój jest dla ludzi nadzwyczaj ważnym kryterium wygodnego mieszkania. Dopiero w spokoju ludzie mogą dobrze odpocząć i efektywnie pracować. Trwały hałas może spowodować poważne problemy zdrowotne i jest jedną z najczęstszych przyczyn stresu.

Ochrona przeciwko hałasowi ma dla nas szczególne znaczenie. Systemy Rigips, z zastosowaniem akustycznej płyty gipsowo-kartonowej AKU-Line, opracowano tak, aby projektanci i inni użytkownicy rozwiązywali problemy i wymagania dotyczące komfortu akustycznego na najwyższym poziomie.

W skład nowych systemów akustycznych oprócz płyty gipsowo-kartonowej AKU-Line wchodzą nowatorsko zaprojektowane przez inżynierów Rigips profile CW ULTRASTIL® AKU oraz wełna mineralna, masy szpachlowe i akcesoria.

Połączenie wszystkich elementów poprawia znacznie właściwości izolacyjności systemów akustycznych w porównaniu do standardowych. Systemy akustyczne zostały przebadane w zakładzie akustyki Instytutu Techniki Budowlanej. Systemy te zalecane są w szczególności do budynków o dużych wymaganiach izolacyjności akustycznej od ścian wewnętrznych tj. budynki administracyjne (np. ściany oddzielające pokoje do pracy wymagającej koncentracji uwagi, gabinety), szpitale (np. ściany oddzielające pokoje chorych w oddziałach intensywnej opieki medycznej), hotele (wszystkie ściany wewnętrzne), kina (specjalne systemy ścian kinowych pomiędzy salami projekcyjnymi) i inne.