Top Employer Polska 2014 - Certified Excellence In Employee Conditions
Strona główna » O nas » Historia
Historia

Biznes tworzą ludzie.

Zaangażowani ludzie to siła każdego biznesu. Znalezienie ich, zarządzanie nimi, inspirowanie i zatrzymanie w firmie to najważniejsze wyzwania, jakie stoją przed liderami.


Rigips – producent płyt gipsowo-kartonowych

RIGIPS to producent płyt gipsowo-kartonowych oraz systemów suchej zabudowy wnętrz (ścian działowych, sufitów podwieszanych, poddaszy) z wieloletnim doświadczeniem, działający na rynku polskim od 1994 roku. RIGIPS, jako jedyna marka na rynku, oferuje płytę RIGIPS PRO z nadrukowaną miarką na krawędziach, która umożliwia szybki i precyzyjny montaż. Firma wprowadziła również na rynek innowacyjne profile ULTRASTIL®, które dzięki specjalnym ryflowaniom są o ponad 50% sztywniejsze i bardziej wytrzymałe, niż standardowe profile.

Zakład produkcyjny, w którym powstają płyty gipsowo-kartonowe RIGIPS, mieści się w Szarbkowie k. Pińczowa. Przestrzegamy najwyższych standardów produkcji, w tym wymogów z zakresu ochrony środowiska. Nasze płyty produkowane są z naturalnego kamienia.

Posiadamy sieć dystrybucji na terenie całego kraju. W ramach programu Partner Rigips współpracujemy ze starannie wyselekcjonowanymi hurtowniami materiałów budowlanych, oferującymi kompletny zestaw produktów i systemów RIGIPS, profesjonalną obsługę każdej inwestycji (serwis techniczny, doradztwo, logistyka) oraz bezpieczne zakupy - każdy produkt oferowany przez Partnera RIGIPS posiada niezbędne atesty i aprobaty.

PRZEDE WSZYSTKIM JAKOŚĆ

Dla firm zrzeszonych pod marką RIGIPS bardzo ważne jest profesjonalne zarządzanie jakością. RIGIPS Austria, jako pierwsza austriacka firma z branży budowlanej, otrzymała certyfikat ISO 9001 w 1993 roku, z kolei RIGIPS GmbH z Niemiec posiada ten certyfikat od 1995 roku.

W kwietniu 2001 roku RIGIPS otrzymał Certyfikat Zapewnienia Jakości według normy ISO 9002:1994 w zakresie produkcji, sprzedaży i serwisu technicznego.

Zaledwie po ośmiu miesiącach od uzyskania certyfikatu ISO 9002:1994 wewnętrzny system zarządzania jakością został zmodyfikowany i dostosowany do wymagań normy ISO 9001:2000. W roku 2010 został certyfikowany zintegrowany system zarządzania wg norm ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 oraz PN-N-18001:2004, a w 2016 roku przy kolejnej recertyfikacji jego zakres powiększono o wymagania normy ISO 50001:2011.