Strona główna » Aktualności » Aktualności » BIBLIOTEKA RIGIPS W TECHNOLOGII BIM już dostępna!
BIBLIOTEKA RIGIPS W TECHNOLOGII BIM już dostępna!

RIGIPS jako pierwszy w branży uruchamia BIM!

Bazując na katalogu SYSTEMY RIGIPS, który zawiera wszystkie systemy i ich parametry techniczne stworzyliśmy Bibliotekę elementów RIGIPS w technologii BIM. Od teraz udostępniamy nasze systemy także w postaci bazy danych działającej w oprogramowaniu Autodesk Revit.

BIM jest to nowa metoda pracy oparta na współpracy pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego wokół modelu cyfrowego (architekt, inwestor, dział badań, wykonawca i inni). Praca w technologii BIM polega na tworzeniu cyfrowego modelu budynku, wprowadzaniu do niego informacji i późniejszym ich wykorzystywaniu. Znacznie poprawia i ułatwia relacje między uczestnikami cyklu budowlanego. Wiodące programy dla branży architektoniczno-budowlanej stosują już w swojej działalności model BIM.

Cyfrowy model systemów RIGIPS integruje wszystkie informacje na temat właściwości danego elementu budowlanego: statyki, zagadnień cieplnych, akustyki, ochrony przeciwpożarowej i innych.

Zapraszamy do Strefy Architekta, którą rozwinęliśmy o nowe funkcjonalności:

  • dostęp do nakładki BIM RIGIPS
  • pełna biblioteka systemów RIGIPS dla użytkowników programu Revit.
  • bogata baza filmów instruktażowych odnośnie projektowania w technologii BIM.

 

Jest to potężne narzędzie do współpracy z projektantami. Zapraszamy do kontaktu z Działem Technicznym RIGIPS, który odpowie na wszelkie pytania związane z technologią BIM i służy pomocą we wdrażaniu dodatku RIGIPS BIM na każdym etapie.

 

Biblioteka BIM Rigips

GALERIA